Для Прикарпатського онкоцентру купили японський томограф за 43 мільйони
11.02.2019   //  

Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА 27 грудня за результатами тендеру замовив ТОВ «Астріум» томограф за 43,38 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року в КЗ «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» поставлять комплект обладнання з можливістю повного авансу на три місяці у складі:

  • магнітно-резонансний томограф Vantage Titan MRT-1510 виробництва «Canon Medical Systems Corporation» (Японія) за 40,54 млн грн.
  • система вентиляції та кондиціонування Vantage Titan 1.5T Aermec-01/18 виробництва ТОВ «Крокус Клімат Інжінірінг» на базі обладнання виробництва «Aermec S.p.a.» (Італія) за 1,28 млн грн.
  • клітка Фарадея з внутрішньою обробкою для Vantage Titan за 1,27 млн грн.
  • принтер для автоматичного друку медичних рентгенівських плівок Drystar 5302 виробництва «Agfa Healthcare N. V.» (Бельгія) за 148 тис грн.
  • стабілізатор СНТПТ-105,0 кВт (три по СНОПТ-35,0 кВт) за 140 тис грн.

Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 44,00 млн грн.

Засновником «Астріуму» є киянин Желько Гранатір, а директором – Віталій Степченко. Контактною особою фірми у «Прозорро» вказана Людмила Щинович. За даними «Clarity-Project», у 2017 році вона представляла ТОВ «УМТ+» Дмитра Лаврентія, який керує ТОВ «АФС Медицинтехнік» німецької «АФС Медицинтехнік ГмбХ» Свена Краутера.

Нагадаємо, у 2014 році суд визнав невинними трьох бізнесменів, підозрюваних у привласненні 12 млн грн., які уряд у 2007 році витратив на закупівлю реанімобілів Renault Master. Це були хорват Желько Гранатір, директор ТОВ «ІСС Україна» і засновник британської компанії «Legal Busines Consultans LTD», а також його дружина – колишня співзасновниця «ІСС Україна» та його знайомий – співвласник фірми «Емердженсія 2004», що займалася переобладнанням базових автомобілів в санітарні.

Єдиним конкурентом було київське ТОВ «Промед Технолоджис» Леоніда Зеленкова із контрольованого міста Лиман Донецької області. Директором фірми, яка продавала Держпродспоживслужбі набори для виявлення сказу, є юрист Богдан Васютинський.

За даними системи «YouControl», до 2016 року компанія носила назву «Арзел Текстиль», а Зеленков був прописаний в окупованій Макіївці. Він разом з Олександром Архаровим з окупованого Донецька володіє столичним ТОВ «Арзел Трейд Компані», яке колись називалося «Центр екологічного аудиту» і належало киянці Олені Єрмолатій. Згаданий донеччанин Архаров і сам до 2016 року був співзасновником фірми-переможця.