«Євротермінал» переклав на перевізників сплату штрафу АМКУ за зловживання власним монополізмом
04.02.2019   //   821 Переглядів

ТОВ «Євротерминал» повідомив перевізників про скасування з 1 лютого цього року усіх діючих раніше знижок на послуги у «Сухому порту» у зв’язку зі вступом у дію рішення АМКУ від 21 грудня 2017 року про накладення на компанію штрафу за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомляється на сайті «Євротерминалу»:

«ТОВ “Євротерминал” було вимушене виконати вимоги АМКУ, а саме – виплатити штраф у розмірі 5 369 399 грн і переглянути договірні відносини зі своїми клієнтами. [] У процесі розгляду антимонопольної справи використовувані маркетингові інструменти, зокрема, у вигляді знижок, не знайшли підтримки з боку АМКУ. Для приведення діяльності у відповідність до моделі згідно з приписами АМКУ, Компанією встановлюється нова тарифікація, і раніше використовувані інструменти і сервіси переглядаються або припиняються».

У «Євротерминалі» також повідомили, що розробили і опублікували додаткові угоди про розірвання договорів щодо надання послуг на накопичувальному транзитному майданчику (НТМ) на території Сухого порту. Також опублікована нова форма публічного договору на надання послуг.

Оновлена вартість проїзду по території «Євротерміналу» як і до цього для кожної вантажівки становить $17 (близько 460 грн).

У матеріалах справи АМКУ йшлося про те, що «Євротерминал» в односторонньому порядку та на власний розсуд встановлював і скасовував знижки, що надавались у вигляді коефіцієнту.

«Для прикладу, 09.12.2016 року було скасовано знижку на проїзд через територію НТМ Сухого порту, в результаті чого вартість проїзду складала від 250 грн до 571,25 грн за одну одиницю автотранспорту», – повідомляв один із перевізників.

При цьому немає жодних даних про те, що «Євротермінал» виконав зобов’язання АМКУ забезпечити перевізникам можливість проїзду в морпорт без сплати за послуги, у випадку, якщо ті не потребують і не мають наміру їх споживати.

Нагадаємо, ТОВ «Євротерминал» отримав 5,37 млн грн штрафу за зловживання монопольним становищем при пропуску транспортних засобів на територію Сухого порту, що розташований на проїзді до ДП «Одеський морський торгівельний порт».

Компанія намагалась оскаржити висновки Комітету, однак програла суд. 19 грудня Касаційний господарський суд прийняв остаточне рішення у справі на користь регулятора.