Водоканал замовив електроенергію на 16% дорожче від освітян через неуважність обленерго
04.02.2019   //   1126 Переглядів

МКП «Миколаївводоканал» Миколаївської міської ради 15 січня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «ЕК «Енолл» про постачання електричної енергії загальною вартістю 86,59 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Спершу за підсумками аукціону замовили 35,20 млн кіловат-годин електроенергії по 2,46 грн./кВт*год. (тут і далі з урахуванням ПДВ). Однак через тиждень, 22 січня ціну знизили додатковою угодою на 2% – до 2,41 грн./кВт*год. При цьому загальна вартість та інші істотні умови договору не змінилася.

Це вище від цін для інших замовників Миколаївщини і водоканалів у інших областях.

Так, Управління освіти Миколаївської міськради 22 січня за переговорною процедурою замовило ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» АТ «Миколаївобленерго» електроенергію по 2,30 грн./кВт*год. Але того ж дня ціну знизили до 2,08 грн./кВт*год., що на 16% нижче за знижену ціну від фірми «Енолл» для «Миколаївводоканалу».

Якби водоканал купив електроенергію за ціною, отриманою освітянами, він витратив би 73,22 млн грн., що на 13,37 млн грн. нижче від вартості підписаної угоди з «ЕК «Енолл».

Крім того, КП «Вінницяоблводоканал» 4 січня замовило ТОВ «Енера Вінниця» ПАТ «Вінницяобленерго» електроенергію по 2,14 грн./кВт*год., що на 13% дешевше.

На тендері «Миколаївводоканалу» спочатку було три заявки. Але водоканал не допустив до аукціону вищезгадану «Миколаївську електропостачальну компанію», яка постачає освітянам дешевшу електроенергію. Підставою для відхилення стало те, що вона подала сканкопії проекту договору та бланків заяви-приєднання і комерційної пропозиції з підписом уповноваженої особи і печаткою лише на останніх сторінках, тоді як тендерна документація вимагала завірити ними всі сторінки. Переможець тендеру надав цей документ з підписами і печатками на усіх сторінках:

Відтак допущеними до участі у миколаївському тендері були лише компанії «Енолл» та «Карбон», обидві прописані у Харкові. Вони не знижували свої пропозиції на аукціоні, відтак формальна економія відносно очікуваної вартості закупівлі становила лише 0,5%.

Створена в 2012 році харківська «ЕК «Енолл» належить Олександру Виборних і Віктору Чугунову, керує нею Євгеній Більченко. За даними «YouControl», раніше співзасновником також був Роман Ступніков, який нині володіє ТОВ «Клуб «Атлетікс» (припиняється). Переможець почав отримувати підряди у грудні 2018 року й відтоді отримав їх на 236,69 млн грн. Причому серед них нинішній підряд «Миколаївводоканалу» – найбільший.

«Миколаївобленерго» на 70% належить державі. Ще 9% має ПрАТ «Рiвнеобленерго», а 7% – ТОВ «Венчурні інвестиційні проекти» (фонд «Міжрегіональний венчурний фонд»).

ПрАТ «Карбон» Ігоря Володимировича і Володимира Володимировича Козаків раніше не отримувало держпідрядів, але брало участь у семи тендерах, виграних нинішнім переможцем «ЕК «Енолл».

Про необхідність бути уважними при дотриманні вимог замовника – відеоурок держуповноженої Агії Загребельської, яка розповідає про типові помилки учасників тендерів при оскарженні рішень в АМКУ: