Генпрокурор знову відпустив «велику рибу» – у менеджерів «Укргазвидобування» вилучили готівку вдома і навіть не затримали
21.01.2019   //   1706 Переглядів

Жодного з менеджерів «Укргазвидобування», яких за словами генпрокурора Юрія Луценка було затримано на отриманні відкату 20 грудня, насправді не затримували взагалі і ніяких запобіжних заходів їм не обирали. Про це написала Ольга Худецька у «Інсайдері» з посиланням на відповіді правоохоронних органів на журналістські запити.

Генпрокуратура повідомила, що станом на 2 січня такої підозри оголошено не було, запобіжні заходи не обирались. У відповіді НАБУ йдеться про те, що станом на 14 січня жодних слідчих дій цьому провадження детективи НАБУ не здійснювали. Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що станом на 18 січня підозри у цій справі оголошено не було, запобіжні заходи не обирались.

Нібито затримані начальник механіко-енергетичного департаменту «Укргазвидобування» Володимир Микитін і директор з підготовки та транспортування газу Олександр Гордієнко не вийшли на зв’язок з «Інсайдером».

20 грудня Юрій Луценко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що у цей день затримано двох посадовців Укргазвидобування, «які налагодили схему отримання 10% відкату за держзамовлення». Генпрокурор зазначив, що двоє менеджерів «Укргазвидобування» лише за вересень-грудень отримали 16,84 млн грн. З судового реєстру відомо, що ці гроші посадовцям передали від ТОВ «МІК», ще 6,30 млн грн було передано від ПАТ «Черкаський автобус».

Генпрокурор відзначив, що справа була реалізована управлінням «К» СБУ, ГПУ, САП у співпраці з керівником Нафтогазу Андрієм Коболєвим.

З судового реєстру відомо, що у Микитіна вдома під час обшуку було вилучено 1,26 млн грн і $174 тис.

З судової ухвали відомо, що надавачем хабаря від ТОВ «МІК» був засновник фірми, яким за даними держреєстру є Олег Мітрохін. Посередником при передачі хабаря виступив директор та засновник ТОВ “ТД “МІК Трейд”, яким за даними відкритих джерел є Олег Мітрохін.

Від «Наших грошей»

Обшуки у посадовців «УГВ» відбулись через два тижні після того, як держкомпанія уклала з ТОВ «МІК» угоду на постачання фонтанної арматури на 127,49 млн грн. Фірма загадковим чином виграла тендер з можливістю переплати саме 10%.

На торги були подані три заявки. Найдешевший товар запропонував «Торговий дім «Мік трейд», однак перевірки УГВ показала, що ця компанія є пов’язаною з іншим учасником цього тендеру, а тому її відхилили. Також відхилили наступну за ціною пропозицію від «Альфа Петроліум Компані» через невідповідність запропонованого товару. Третім за ціною учасником з товаром на 10% дорожче від «Мік трейду» була фірма «МІК», у повязаності з якою раніше і звинуватили відхилений «Мік трейд». Однак у день розгляду пропозиції «МІКу» тендерний комітет «УГВ» з невідомих причин не врахував попередню інформацію про пов’язаність «МІКу» і «Мік трейд», і визнав «МІК» переможцем торгів.