А ля гер ком а ля гер: чи варто скаржитись, коли «проспав» запрошення військових на переговори в «Прозорро»?
15.01.2019   //  

Державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська ділиться практикою адміністративної колегії з про порушення законодавства у сфері публічних закупівель:

Сьогоднішній кейс про прикрі помилки бізнесу, викликані незнанням законодавства та неготовністю працювати оперативно, що призводять до втрати контракту та надають переваги конкурентам.

Макарівська квартиро-експлуатаційна частина району вирішила закупити мазуту на 40,80 млн грн. ТОВ «Статусінвестгруп» на аукціоні зробила найдешевшу пропозицію – більше ніж на 1 млн грн. дешевше від конкурента. Але потім почались негаразди.

За процедурою проведення закупівлі для потреб оборони в особливий період, замовник  27 грудня о 17:45 опублікував в системі «Прозорро» запрошення скаржнику щодо проведення переговорів на 28.12 о 13:00.

Але скаржник на переговори з замовником не з’явився. Згідно пояснень замовника, тендерний комітет до останнього чекав скаржника на переговори та безрезультатно намагався зв’язатись з останнім телефоном.

На наступний день, 29.12, було прийнято рішення про відхилення пропозиції скаржника у зв’язку з неявкою останнього на переговори.

Скаржник не погодився з підставою відхилення, посилаючись на те що:

  • замовником було надано незначний час для явки учасника на переговори (півдоби);
  • замовник не повідомив учасника про проведення переговорів, а розміщення запрошення на переговори в системі «Прозорро» не є таким повідомленням.

 

Ми не погодились зі скаржником та відмовили в задоволенні скарги.

Закон про закупівлі для потреб оборони в особливий період вимагає від всіх учасників швидких та оперативних дій, що викликано особливістю періоду, в який цей закон застосовується. Колегія розглядає скарги в скорочені терміни, замовники в більш короткі строки перевіряють пропозиції учасників, скорочені строки оскарження до ОО та до суду і ще низка новел, завданням яких є забезпечення спроможності держави в особливий період придбати для силовиків необхідне.

За нормою Закону переговори призначаються не раніше ніж на наступний робочий день після прийняття рішення про проведення переговорів. Строки замовником були дотримані, переговори призначені на наступний робочий день.

Щодо повідомлення про переговори, то з переведенням торгів в систему «Прозорро», законодавець розумно прирівняв публікацію в системі з повідомленням учасника по відношенню до всіх рішень замовника. Зазначене з одного боку прибирає можливості замовника для маніпуляцій, адже всі бачать одразу чи розміщена інформація в системі та коли це було зроблено. З іншого боку – зобов’язує бізнес слідкувати за інформацією в системі, оскільки в противному випадку пропуск публікації – зона ризику та відповідальності самого бізнесу. Тому повідомлення учасника про переговори відбувається шляхом публікації інформації про запрошення на переговори в системі. З моменту публікації в «Прозорро» учасник вважається таким, що повідомлений про час і місце проведення переговорів.

 

Якщо у вас є питання щодо тендерної адмінколегії АМКУ – надсилайте на адресу Info@nashigroshi.org