Рідна фірма Королевської з ЛНР вкрала і русифікувала дизайн українських упаковок кефіру, молока, масла
11.01.2019   //   980 Переглядів

Луганське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ДочП «Луганський холодокомбінат» ПАТ «Луганськхолод» на 68 тис. грн за недобросовісну конкуренцію, а саме оформлення упаковок продукції молокопереробки, що нагадує упаковки продуктів ПАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат». Про це свідчить рішення відділення від 29 грудня.

Розташоване на Харківщині ПАТ «Куп’янський МКК» з 1998 року виготовляє продукти молокопереробки із використанням знака у вигляді «зображення зайчика» та із словом «Заречье», тоді як продукти «Луганського холодокомбінату» із написами «Заречное» та «ЛНР» ввели в обіг у період окупації частини Луганської та Донецької областей.

При цьому, оформлення упаковок кефіру, молока та масла є візуально схожими. На картинці нижче оформлення продуктів «Куп’янського МКК» зліва, а «Луганського холодокомбінату» – справа.

На упаковках продуктів «Заречное» зазначено, що виробником є «ДП «Луганский хладокомбинат» ПАО «Луганскхолод», 91019, ЛНР, г. Луганск, ул. Свердлова, д.197 а», а продукти виготовлені на замовлення ТОВ «Кайрос». «Сделано в ЛНР» – вказано на упаковках.

Відділення провело опитування серед споживачів щодо сприйняття схожості оформлення етикеток продукції згаданих виробників.

Понад 85% опитаних вирішили, що продукти із написом «Заречное» виробляє «Куп’янський МКК», майже 94% опитаних вважали, що продукцію двох виробників можна сплутати, а 86% зізнались, що могли б сплутати товари і придбати молочну продукцію «Заречное» замість «Заречье», не маючи такого наміру.

Врешті, антимонопольники вирішили, що «Луганський холодокомбінат» неправомірно використовував оформлення упаковок продукції молокопереробки без дозволу ПАТ «Куп’янський МКК», та зобов’язали припинити порушення. Також на комбінат наклали 68 тис. гривень штрафу, який порушнику доведеться покрити у двомісячний строк.

Станом на кінець третього кварталу 2018 року основними акціонерами «Луганськхолоду» є МПП «Лугiнвесткон» і засноване ним ТОВ «Холодiнвест». Сьогодні бенефіціаром «Лугінвесткону» через зареєстроване в Москві ТОВ «Міжнародна Інвестиційна Група» є росіянин Роман Носачев, 1994 року народження, а директором залишається Галина Циганок. Саме на неї з 2010 року було записане підприємство. А до цього засновницею фірми була мати народного депутата Наталії Королевської Лариса Королевська.

Як повідомляли «Наші гроші», раніше Циганок також була директором ТОВ «Інфоейд», яке у 2015 році отримало контракт на поставку вугілля для державного «Центренерго» на 528 млн грн. Також Циганок відома як ліквідатор «Народної ініціативи “Новий Донбас”», заснованої Наталією Королевською разом з Дмитром Бондаревим і Павлом Звєрєвим.

Нагадаємо, у січні 2015 року Головне слідче управління ГПУ порушило кримінальне провадження за повідомленнями у ЗМІ про причетність Королевської та екс-глави фракції Партії регіонів Олександра Єфремова до фінансування та іншого матеріального забезпечення терористичних організацій, незаконних збройних та воєнізованих формувань, які діють на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

У грудні того ж року слідчі ГПУ у судовому порядку отримували доступ до банківської документації «Луганськхолоду», який, як повідомлялося, сплачував митні платежі в ЛНР та завозив з Росії необхідну сировину для власного виробництва.

Із судового реєстру відомо, що на початку 2017 року слідчі ГУ СБУ у Києві та Київській області вчиняли дії у межах досудового розслідування справи щодо протиправного постачання, зокрема «Луганськхолодом», продуктів харчування на тимчасово окуповану територію Луганської області «з метою фінансування дій вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України».