Оборонний завод під орудою чоловіка голови ДАСУ запідозрили в махінаціях з прицілами для мінометів
11.01.2019   //  

Правоохоронці підозрюють посадовців ПАТ «Завод «Маяк» у зловживанні службовим становищем при отриманні від ТОВ «Радіоаптека» прицілів до мінометів без укладання договору, що нанесло шкоду державі на суму 2,72 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Оболонського районного суду м. Києва, куди прокурор звернувся в рамках кримінального провадження №42018100050000117 від 13.06.2018 року.

З судової ухвали матеріалів досудового розслідування відомо, що з 13 червня по 19 червня 2018 року завод «Маяк» провів тендер на закупівлю МПМ-44М для мінометів вартістю 2,72 млн грн.

Переможцем торгів стало ТОВ «Радіоаптека». Фірма здійснило поставку необхідних 23 прицілів, хоча відповідного договору з нею не було укладено, як і не було проведено оплату поставки. Натомість відповідні розрахунки здійснило дочірнє підприємство «Виробничо-комерційне підприємство «Маяк-Сервіс» на користь ТОВ «Фірма Ренал». Після отримання прицілів завод направив їх на ремонт на ДП «Шепетівський ремонтний завод».

На думку слідства, це може свідчити  про поставку «Радіоаптекою» несправних чи не нових прицілів.

З матеріалів досудового розслідування відомо, що співробітники столичного СБУ вважають цю фірму фіктивною, бо вказаний за адресою реєстрації будинок взагалі фізично відсутній. Також у фірми неактивний контактний телефон та відсутній сайт.

В суді прокурор просив доступ до документації «Завод «Маяк» щодо співпраці з «ВКП «Маяк-Сервіс», «Шепетівський ремонтний завод» та «Радіоаптекою». Представник заводу в суді заявив, що з клопотання не зрозуміло які саме порушення здійснили посадовці оборонного підприємства. Крім того, «Маяк» намагався надавати відповіді на запити правоохоронців, хоча не зміг відповісти на всі, бо нині підприємство є фігурантом восьми кримінальних справ.

Суд задовольнив клопотання прокуратури частково, дозволивши лише тимчасовий доступ до документів, що стосуються розрахунків заводу з його дочірнім підприємством «Маяк-Сервіс» за червень-листопад 2018 року.

Володимир Гаврилов

«Завод «Маяк» входить до концерну «Укроборонпром» і відомий виробництвом мінометів «Молот», від розривів якого з 2016 року загинуло 13 військовослужбовців. З березня 2018 року очолює Володимир Гаврилов – колишній чоловік та співмешканець Лідії Гаврилової, яка очолює Державну аудиторську службу України і яку НАБУ підозрює в незаконному збагаченні. Включно по 2017 рік в Держаудитслужбі працював і Гаврилов.  В своїй декларації за 2017 рік він вказав, є власником двох паркомісць та автомобіля Toyota land Cruiser, який він купив новим в 2016 році. Готівкою він тримав 3 млн грн., 8,5 тис євро та $5 тис.

«Радіоаптека» до квітня 2018 року називалося ТОВ «Ай Ті Коннект», її бенефіціаром був мешканець Молдови Нікіта Мунтян. В квітні власником та керівником підприємства став полтавчанин Олександр Швецов. Тоді ж було змінено в реєстрі і напрямок діяльності – з неспеціалізованої оптової торгівлі на виробництво електронних компонентів.

Власниками «Фірма «Ренал» вказані Григорій Ворончук та Лілія Пастущенко. Вона є фігурантом кримінальної справи за підозрою в оборудках при співпраці з бронетанковими заводами.