Залізниця хоче віддати сумнівній фірмі 10 мільйонів на ремонт колісних пар
27.12.2018   //   1027 Переглядів

Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» за результатами тендерів оголосила намір укласти угоди з ТОВ «Укртранс-Ремонт» щодо ремонту колісних пар електровозів ВЛ-80 на загальну суму 10,1 млн. грн.

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро»

Загалом планується капітально відремонтувати 40 колісних пар. Таким чином ціна ремонту однієї колісної пали складає 252 тис грн.

Переможець тендеру «Укртранс-Ремонт» створене шість років тому, проте раніше ніколи не перемагала в державних закупівлях. Головним КВЕДом компанії є «Неспеціалізована оптова торгівля». Офіційна адреса реєстрації майбутнього ремонтника вузлів електровозів – м. Київ, вул. Іонна Павла ІІ, 4/6, корпус А, офіс 914. Це столичний офісний центр, де прописано ще 75 різних фірм.

За декілька місяців до згаданих тендерів «Укртранс-Ремонт» отримало в «Укрзалізниці» атестати виробництва з ремонту.

Атестати виробництва з ремонту «Укртранс-Ремонт»

 

Атестати видані департаментом «Локомотивного господарства» УЗ та надають дозвіл на проведення капітального ремонту колісних пар тепловозів ЧМЕ3, М62, 2ТЕ10 та 2ТЕ116.

Проте предметом закупівлі було проведення ремонту колісних пар електровозів ВЛ-80, на які «Укртранс-Ремонт» не мало атестат виробництва. Конструкція колісних пар тепловозів і електровозів суттєво відрізняється.

В довідці про наявність попереднього досвіду виконання аналогічних контрактів «Укртранс-Ремонт» зазначило, що в червні цього року виконувало ремонт магістрального тепловоза М62 для ТОВ «БК «Укртрансбуд». Ця фірма зареєстрована в квартирі столичної багатоповерхівки по Гетьмана Пика, 3/56. До того ж М62 це магістральний тепловоз, а єдиним перевізником на магістральних лініях залізниць є «Укрзалізниця».

Тож чи має насправді «БК «Укртрансбуд» власний тепловоз М62 – виникають великі сумніви.

При цьому жодної інформації у вказаних атестатах щодо місця знаходження ремонтної бази не вказано.

Окрім цього «Укртранс-Ремонт» надало довідку, що не має заборгованості по сплаті податків та обов’язкових платежів. Але офіційний реєстр ДФС говорить, що «Укртранс-Ремонт» заборговула державі понад 11 млн грн. В листопаді цього року стосовно фірми відкрито виконавче провадження, а у органів ДФС відповідно Податкового кодексу виникло право податкової застави на майно компанії.

Схоже, що посадовці «Укртранс-Ремонт» підробили дані про відсутність заборгованості зі сплати податків і згідно законодавства ця фірма повинна була бути дискваліфікованою одразу з двох причин: наявність непогашеної заборгованості та фальсифікація даних.

Проте тендерний комітет не зазирнув до реєстру ДФС і не перевірив достовірність інформації учасника.

При цьому тендерний комітет відхилив дешевші пропозиції ТОВ «ВП Ізюмський тепловозоремонтний завод» та ТОВ «Полтавський тепловозоремонтний завод» через те, що в банківських гарантіях цих учасників зазначено термін виконання гарантії «5 робочих днів», а замовник вимагав «5 банківських днів».

Від «Наших грошей»

ТОВ «Укртранс-Ремонт» записане на мешканця Чернігова Аліхана Актемірова, керівником вказаний Дмитро Черевчук.

В липні 2016 року податкова подала позов до Окружного адміністративного суду Києва щодо стягнення з «Укртранс-Ремонт» податкового боргу в сумі 105 тис грн. Суд цей позов задовольнив.