СБУ подарувало квартиру за 6 мільйонів заступнику Грицака, підлеглі якого мітингували проти Шабуніна
25.12.2018   //   1385 Переглядів

Замголови СБУ Віктор Кононенко

Заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко оформив право власності на службову квартиру в елітному житловому комплексі в центрі Києва. Вартість такого помешкання складає біля 6 мільйонів.

Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

На початку 2000-х року СБУ отримала від Київради земельну ділянку в центрі Києва на вулиці Лесі Українки для будівництва житлового будинку. Забудовником стало ПАТ «Познякижилбуд», яке збудувало елітний ЖК «Jack House». Житловий комплекс відкрили в 2018 році. СБУ в обмін на землю отримало 24 службових квартири. Одну з них було передано в користування заступнику голови СБУ Віктору Кононенку.

Він раніше працював в СБУ Черкаської області. На початку 2017 року переїхав до Києва на посаду начальника департаменту захисту нацдержавності у центральному офісі СБУ. Саме його підлеглі з департаменту організували в квітні 2017 року міні-мітинг під будинком керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Після цього Кононенко пішов на підвищення і в липні 2017 року президент Петро Порошенко призначив його заступником голови СБУ і вві до складу комісії з питань громадянства. Через кілька днів ця комісія рекомендує Порошенку позбавити Міхеіла Саакашвілі, що президент і зробив. А Кононенко після цього став основним спікером СБУ. Саме він виступав на парламентському комітету на захист свого екс-колеги Сергія Семочко, у родини якого журналісти знайшли наддорогу нерухомість та російське громадянство.

30 червня СБУ попросило виключити одну з 24 квартир з числа службових. Через два тижні Печерська РДА це клопотання задовольнила, а Кононенко відразу подав заяву на приватизацію елітного помешкання. В заяві він вказав, що квартира вже у його користуванні. 26 жовтня трикімнатну квартиру площею понад 100 кв м передали Кононенку, його дружині та сину. 1 листопада Кононенко оформив права власності, весь процес зайняв два місяці і один день.


Вартість квадратного метру в ЖК «Jack House» старує від $2тис. таким чином, вартість квартири Кононенка, яку він отримав безкоштовно, становить понад 6 млн грн. Нещодавно його сусідом став син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександр, який купив двокімнатну квартиру.

В декларації за 2015 рік Кононенко вказав більше 400 тис грн. річної зарплатні. Його родина володіє низкою квартир в Черкасах, найбільше з них записано на тещу Надію Вознюк. Ця пенсіонерка протягом останніх років стала власницею трьох помешкань в центрі Черкас.

В липні 2018 року вона придбала паркомісце в ЖК Jack House –  за чотири місяці до приватизації квартири її зятем. У відділі продажів ЖК вартість такого паркомісця оцінили в $40 тис.