Депутат Київради продав фіскалам комп’ютерів і софту IBM на чверть мільярда
04.12.2018   //   647 Переглядів

Державна фіскальна служба України 30 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Есай Біс» обладнання і софту на 262,18 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять систему зберігання даних типу 1 IBM Storewize V7000 із цілодобовою трирічною гарантійною підтримкою без вихідних у складі:

  • дискової системи зберігання даних IBM Storewize V7000 SFF із полицями розширення Storewize V7000 HD LFF Exp за 208,93 млн грн.
  • програмного забезпечення для централізованого керування, моніторингу, резервування та відновлення, об’єктного зберігання даних IBM Spectrum Storage Suite per Terabyte Licence + SW Subscription & Support 36 Months на 750 Терабайтів за 50,81 млн грн.
  • вісім шаф для встановлення обладнання IBM Rack Model T42 по 305 тис грн./шт.

Гарантійний строк складає три роки, строк оплати – 90 банківських днів після поставки.

Ціна угоди на 19% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 321,90 млн грн.

П’ять компаній не допустили до аукціону. ТОВ «Грін Лайт Корпоративні рішення» і ТОВ «Девіком» пропонували товар компанії NetApp, операційну систему якого розміщено на дисках загального користування, що суперечить тендерній документації. ТОВ «Компанія Кит» і ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» на надали авторизаційні листи про партнерські відносини від виробника софту, а ТОВ «Інтегріті Візіон» – від виробника шаф APK чи офіційного представництва в Україні. Крім того, директор «Енглеру» сам переклав технічну документацію з англійської мови, не будучи перекладачем.

«Грін Лайт Корпоративні рішення», «Девіком» і «Компанія Кит» оскаржували своє відхилення в АМКУ, проте згодом відкликали скарги.

Натомість «Енглер» ще перед прекваліфікацією скаржився в АМКУ, що технічним вимогам тендеру відповідає лише продукція IBM. Також від учасників вимагався статус «Gold Bussiness Partner», який, за словами скаржника, мають лише партнери IBM. Однак замовник приніс лист від представництва Hitachi про те, що ця компанія має українських авторизованих партнерів зі статусом «Hitachi Gold Partner» і продукцію, яка теж повністю відповідає вимогам тендеру. Крім того, замовник прибрав вимогу «Gold Bussiness Partner» і замінив «можливість учасника здійснювати продаж запропонованого товару» на «можливість учасника здійснювати продаж, монтаж та комутацію обладнання запропонованого товару». Через це адмінколегія не задовольнила скаргу «Енглера».

Єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «ІТ-Інтегратор» киянки Надії Омельченко, екс-менеджерки фірм Олександра Кардакова, яким керує Олексій Кобець.

Засновниками відомого системного інтегратора «ЕсАй Біс» («SI BIS») є Світлана Самогулова і кіпрська фірма «Ніку Холдинг Лімітед». Кінцевими бенефіціарами значаться Володимир Цой та – через офшор – Сергій Башлаков. Останній є власником ПАТ «Банк Альянс» і депутатом Київради (раніше від партії «Самопоміч»,  а зараз входить у групу “Київська команда”, створену виключеними з “Самопомічі” депутатами).

Раніше партнером Самогулової в «ЕсАй Біс» була Світлана Дріжчана. Її чоловік Ігор Дріжчаний очолював СБУ в 2005-2006 рр. і працював у Генпрокуратурі у 1987-2003 рр.

Дріжчана була зареєстрована у квартирі на вул. Володимирській, 49-А. Свого часу квартири у цьому будинку мали розшукуваний екс-генпрокурор Віктор Пшонка, екс-нардеп Ігор Калєтнік. Також тут були прописані біглий екс-президент Віктор Янукович, екс-замгенпрокурора Микола Голомша, брат покійного кримінального авторитета «Савлохи» Руслан Савлохов та інші (ось перелік «зіркових мешканців»).