#Відкат_для_Семочка
27.11.2018   //  

Контррозвідники Семочка вимагали $250 тисяч «відкату» у постачальника розхідників для діалізу, якого тепер хочуть засадити в тюрму. Після того у них з’явились «Лексус» і «Інфініті».

Колишній очільник економічної контррозвідки, перший замголови  СБУ Сергій Семочко через двох посередників вимагав у ТОВ «Діавіта» $250 тис. за участь компанії у тендері Міністерства охорони здоров’я невдовзі після Майдану щодо закупівлі розхідників для діалізу.

Про це заявив директор одного з департаментів «Діавіти» Сергій Христинченко на брифінгу у Верховній Раді, організованому народним депутатом Сергієм Лещенком.

Христинченко розповів, що у 2015 році до компанії завітали два представники СБУ – Микола Беззубенко та Роман Неговелов. Посилаючись на свого прямого начальника Семочка, вони вимагали $250 тис. «відкату» за участь у діалізному тендері МОЗу очікуваною вартістю 140 млн грн. Озвучена цифра становила близько 4% від вартості тендеру.

Компанії запропонували сформувати маржу для СБУ у звичний спосіб – через імпорт закуповуваних матеріалів для діалізу через так звані «непрямі контракти». Йдеться про наступну схему. Справжній завод-виробник продає товар посереднику з закордонною реєстрацією, а вже ця «прокладка» продає товар зі значною накруткою українській фірмі, яка зрештою і бере участь в тендері вже з незначною накруткою до ціни,  з якої мусить платити податки в Україні. Ця схема дозволяє вивести основну суму коштів на закордонного «посередника», який вже і поділить прибутки між учасниками схеми.

«Ми не погодились на ці схеми. – розповів Христинченко. – Вони залишили свої візитівки і надали час подумати».

Уже через тиждень після «другого дзвіночка» від Семочка, за його ж підписом було відкрите кримінальне провадження проти «Діавіти». Невдовзі його закрили, після чого відкрили ще одне, за тими ж підставами. Паралельно з цим, поділився Христинченко, усім замовникам прийшли «листи щастя» від СБУ, якими були заблоковані усі закупівлі діалізних розхідників.

«Пацієнтів силоміць переводили на несумісні лікарські засоби. Деяких вдалось врятувати шляхом гуманітарної допомоги, але 200 пацієнтів від цих дій загинули», – повідомив Христинченко.

Під час виступу працівник «Діавіти» звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо внесення змін до постанов, які регулюють ціноутворення на ліки та вироби медичного призначення, що закуповуються за державні кошти.

Нагадаємо, нещодавно журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» розповіли, як Семочко на чолі економічної контррозвідки СБУ втручався у закупівлі ліків для діалізу, що спричинило зупинку закупівель і нестачу препаратів. На фото один з листів Семочка, у якому він ставить вимоги лікарям щодо закупівлі препаратів.

Журналістам вдалося вирахувати родину чиновника і виявити, що за останні три роки її члени скупили три маєтки в Козині загальною вартістю близько $8 млн, що не корелює з  офіційними доходами родини. Окрім того, виявилося, що родина новоспеченого розвідника має російські паспорти і часто буває на території анексованого Криму.

Невдовзі після цього Семочко подав до суду на автора розслідування Лесю Іванову, ведучого програми «Наші Гроші» Дениса Бігуса, а також  ПрАТ «ТРК Люкс» – тобто 24 каналу, котрий транслює програму.

У судовому порядку Семочко проситиме захисту честі, гідності і ділової репутації та спростування начебто недостовірної інформації. Яку саме інформацію Семочко хоче спростувати – поки що невідомо. Слухатися справа буде в Голосіївському суді Києва.

Згадувані Беззубенко та Неговелов влітку 2016 року отримали від держави по 0,12 га землі під індивідуальне садівництво на території Козинцівської сільради. Оскільки декларації працівників СБУ є засекреченими, то достеменно невідомо, чи володіють вони ще якою-небудь нерухомістю.

Водночас, батьки Неговелова протягом останніх років стали власниками низки об’єктів елітного нерухомого майна.

У “Новопечерських липках” живе премєер-міністр Володимир Гройсман

Так, батько Неговелова протягом першого півріччя поточного року оформив право власності на чотири об’єкти нерухомості у ЖК «Новопечерські липки».

Йдеться про квартиру площею 114 кв м (орієнтовна вартість12,51 млн грн), групу нежитлових приміщень №220 на 76,9 кв. м (орієнтовна вартість4,70 млн грн) та два суміжні машиномісця загальною площею 44,9 кв. м (орієнтовно по 1 мільйону за паркомісце). Квартира та машиномісця зареєстровані за договорами від 2014-2015 років, а нежитлове приміщення – на підставі договору від травня цього року.

А восени 2016 року батько Неговелова придбав із розстроченням платежу до лютого 2017 року 0,119 га землі у селі Плюти під Києвом (орієнтовно 3,64 млн грн при 306 тис. грн за сотку).

Маєток поруч записаний на Ірину Баришевську – дружину власника ТОВ «Лінк-Медитал» Олексія Баришевського. Саме ця фірма після втручання СБУ в тендери і стала найбільшим отримувачем гемодіалізних підрядів, а її представники виступають свідками в кримінальній справі проти Христинченка.

Також поруч знаходиться маєток сина екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової Ігоря Богатирьова (перелік власників іншої нерухомості на острові в Плютах тут).

Крім того, за даними реєстру МВС, протягом першого кварталу 2016 року Неговелов-старший зареєстрував на себе два автомобілі з конвеєра – Skoda Superb та Infiniti Q70 2015 р.в. Сьогодні ці дві моделі на ринку обійдуться у 1,5 млн грн.

Зауважимо, що у 2013 році батько Неговелова розміщував резюме, у якому шукав вакансію зі ставкою 5 тис. грн. Як повідомляв сам Неговелов, з 1992 по 2007 роки він працював в управлінні Державтоінспекції ГУМВС України у м. Києві. Остання займана посада на момент звільнення при званні підполковника міліції – начальник відділу дорожньо-патрульної служби.

У 2016-2017 роках мати Неговелова оформила купівлю трьох однокімнатних квартир загальною площею 140,7 кв м. Нерухомість розташована на вулицях Саперне поле, 12 (ЖК «Французький квартал»), Кахи Бендукідзе, 2 та Генерала Жмаченка, 28 (ЖК «Автограф»). Орієнтовна вартість покупок6,71 млн грн.

Цікаво, що практично одночасно із матір’ю Неговелова квартиру на майже 46 кв. м на вулиці Кахи Бендукідзе в одному і тому ж будинку придбала мати Беззубенка.

Щодо Беззубенка “Наші гроші” дізнались в МВС, що він влітку 2016 став власником автомобіля Lexus RX 200T 2016 року випуску, яку нині на ринку оцінюють у 1,8 млн грн.

Відомо, що дружина Беззубенка (на фото разом з чоловіком) та згадувана Ірина Баришевська дружать між собою у фейсбуці. Крім того, у подружках Баришевської числиться Леся Моргун – це дружина начальника Департаменту інформаційних технологій, документального та матеріально-технічного забезпечення ГПУ Костянтина Моргуна.

 

Юлія Костюк, «Наші гроші»