Адвокат Луценка став кандидатом від прокурорів у Вищу раду правосуддя
26.11.2018   //   981 Переглядів

Кандидатами на обрання до складу Вищої ради правосуддя всеукраїнською конференцією прокурорів 20-21 грудня стали п’ять осіб. Про це свідчать дані офіційного сайту ВРП.

Кандидатами є: партнер Адвокатського об’єднання «Фомін і партнери» Ігор Фомін, заступник голови Солом’янського райсуду Києва Тарас Оксюта, очільник прокуратури Дніпропетровської області Віктор Матвійчук, прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури м. Києва Валентин Брянцев (двоюрідний брат Прасола), начальник одного з управлінь Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Андрій Радіонов.

Адвокат Ігор Фомін захищав і захищає у судах політиків, зокрема, нинішнього генпрокурора Юрія Луценка, а також політиків-втікачів – колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, екс-міністра фінансів Юрія Колобова, колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

Суддя Тарас Оксюта з 2015 року займає посаду заступника голови Солом’янського райсуду м. Києва. Він також подавався на конкурс на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності та на посаду судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Брат судді Олександр Оксюта з червня 2014 року є помічником голови Окружного адмінсуду м. Києва Павла Вовка, щодо якого НАБУ розслідує справу про незаконне збагачення. У 2016 журналісти зафіксували зустріч Вовка із нардепом Олександром Грановським, якого називають куратором у прокуратурі та судах від нинішньої влади.

Фірми дружини Оксюти Людмили Руль є постачальниками теплової енергії у містах Згурівка та Березань Київської області, будують водопровідну мережу у Згурівці. Бізнес-партнер Руль у цьому році виграв тендер на 86 млн грн на реконструкцію готелю під приміщення Апеляційного суду Черкаської області. Торік Руль отримала понад 800 тис грн інвестиційного прибутку від ТОВ «І-нвест», яке фігурує в кримінальному провадженні про конвертцентри. Зауважимо, що Людмила Руль купила у будинку, який будується на замовлення Генпрокуратури, дві квартири, два машиномісця і нежитлове приміщення.

Віктор Матвійчук очолює обласну прокуратуру Дніпропетровщини з квітня 2015 року. З грудня 2011 року по лютий 2015 року займався адвокатською діяльністю, а до того, починаючи з 1990-х рр. працював у прокуратурі Херсонської області. Його дружина – адвокат, син – начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби прокуратури Херсонської області.

Валентин Брянцев з 1990-х рр. і до 2005 року працював у прокуратурі м. Києва, поки не перейшов на роботу до Генпрокуратури, де пропрацював старшим прокурором до 2012 року. З 2012 по 2014 рр Брянцев працював в старшим прокурором у прокуратурі Святошинського району Києва, з кінця 2014 по кінець 2015 рр – прокурором прокуратури Подільського району Києва, а з 2016 року і донині він працює у прокуратурі м. Києва.

Валентин Брянцев є двоюрідним братом заступника начальника другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання держобвинувачення прокуратури м. Києва Ігоря Прасола.

Андрій Радіонов з 2002 по 2008 рр працював слідчим у прокуратурі Святошинського району м. Києва, потім до липня 2013 року працював у прокуратурі Обухівського району Київської області. Надалі до грудня 2014 року Радіонов працював у прокуратурі м. Києва, після чого перейшов на роботу в ГПУ, де працює донині, пройшовши шлях від прокурора відділу до начальника відділу. Відомо, що Радіонов працював над розслідуванням справи екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького.

Вища рада правосуддя складається з 21 члена, з яких двох обирає всеукраїнська конференція прокурорів. Строк повноважень обраних (призначених) членів ВРП становить чотири роки.

Серед повноважень Вищої ради правосуддя, зокрема: внесення подання про призначення судді на посаду, ухвалення рішення щодо порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності, надання згоди на затримання судді, погодження кількості суддів у суді і т.д.