Суд дозволив «Тедісу» не платити півмільярда штрафу за цигарковий монополізм, допоки не насудиться його кіпрський засновник
23.11.2018   //  

Господарський суд Одеської області зупинив провадження у справі за позовом Антимонопольного комітету проти ТОВ «Тедіс Україна» щодо стягнення 562,58 млн грн штрафу і пені. Про це свідчить ухвала суду від 14 листопада.

Йдеться про штрафні санкції за несплату частини штрафу, накладеного АМКУ на ТОВ «Тедіс Україна» у грудні 2016 року за зловживання монопольним становищем на цигарковому ринку у період з 2013 по вересень 2015 року.

Із загальної суми штрафу у 431,20 млн грн, «Тедіс» не сплатив 131 млн грн.

У червні поточного року компанія звернулася до Комітету з проханням розстрочити виплату цієї суми, однак регулятор відмовив, проаналізувавши інформацію про доходи «Тедіса».

У жовтні АМКУ звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом проти «Тедіса» щодо стягнення з компанії 131 млн грн несплаченого залишку за штрафом, а також пені, що набігла з червня цього року, – 431,58 млн грн (кожного дня сума збільшувалась 6,47 млн грн).

14 листопада у відповідь на клопотання «Тедіса», суд зупинив провадження у справі, пояснивши, що інакше не матиме можливості розглядати її об’єктивно аж до моменту вирішення іншої справи – і набрання законної сили рішення у межах цієї іншої справи.

Справа, у зв’язку з існуванням якої суд не розглядатиме позовні вимоги Комітету, була прийнята до розгляду в апеляційному суді за позовом кіпрської компанії «Мегаполіс Юкрейн Інвестмент Лімітед» до АМКУ про скасування рішення регулятора стосовно зловживання «Тедіса».

Згадана компанія є одним із засновників «Тедіса» і включилась у судові тяжби уже після того, як сам «Тедіс» програв справу про скасування спірного рішення Комітету у частині накладеного на компанію штрафу.

Нагадаємо, «Наші гроші» в деталях описали схему маніпуляцій з коефіцієнтами, по якій АМКУ занизив штраф «Тедісу» з 3,45 млрд грн. до 0,43 млрд грн (детальніше у матеріалі «Антимонопольний комітет і барони-розбійники»). В останньому інтерв’ю «Бізнес.Цензору» Юрій Терентьєв заперечив факт заниження суми штрафу, однак не навів щодо цього жодної аргументації (див. «Відповідь на вигадки голови АМКУ. Поабзацно»).

ТОВ «Тедіс Україна» зареєстроване на чотири кіпрські компанії «МЕГаполіс Юкрейн Інвестмент Лімітед», «Ебромар Індастріз Лімітед», «Лідертано Холдінгс Лтд» та «Пласідо Холдінгз Лімітед». Бенефіціарними власниками виступають одеський бізнесмен Борис Кауфман, а також Річард Доріан та Річард Даксбері з Англії.