НАЗК програло ще один суд по декларуванню доходів керівника апарату АМКУ
22.11.2018   //   594 Переглядів

Солом’янський районний суд Києва закрив провадження у справі за позовом Національного агентства з питань запобігання корупції щодо запізнілого звітування директора Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції – в.о. керівника апарату АМКУ Юрія Литвина про зміни у майновому стані.

Про це свідчить постанова суду від 9 листопада.

НАЗК повідомляло, що у грудні минулого року Юрій Литвин отримав 103 тис. грн заробітної плати, з яких 89 тис. грн були отримані ним 7 грудня. При цьому, чиновник повідомив про нараховану йому суму коштів лише 3 січня, тобто, з порушенням встановленого законодавством 10-тиденного терміну.

У судовому засіданні Юлій Литвин попросив закриту справу за відсутністю у його діях складу правопорушення. Чиновник запевнив, що повну суму заробітної плати отримав 29 грудня, а декларацію подав – 3 січня, тож дедлайну не порушив.

Суд прийшов до висновку, що Литвин направду не мав умислу приховувати зміни власного майнового стану, позаяк після отримання повної суми заробітної плати 29 грудня 2017 року належним чином без зволікань повідомив про такі зміни.

Зауважимо, на початку осені НАЗК підозрювало, що Литвин несвоєчасно повідомив про отримані у грудні минулого року 186 тис. грн заробітної плати (з яких 97 тис. грн були нараховані у червні цього року).

У суді з’ясувалось, що насправді Литвин отримав усю суму коштів у червні цього року, а не у грудні – минулого, тож у його діях не було помічено складу порушення.

Додамо, Юрій Литвин є державним службовцем категорії «Б» – займає посаду директора Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ – в.о. керівника апарату Комітету.

На останній з посад Литвин перебуває всупереч результатам конкурсу на її зайняття, який у 2017 році виграв Дмитро Лосєв – замголови Державного фонду сприяння місцевого самоврядування в Україні з урядової вертикалі Володимира Гройсмана.

Саме як в.о. керівника апарату Комітету цими днями Литвин проводить оціночні співбесіди із керівниками ОТВ АМКУ.

Нагадаємо, у серпні Голова АМКУ Юрій Терентьєв в інтерв’ю «Бізнес. Цензору» повідомив, що всі директори департаментів отримують приблизно одну ставку – оклад. Вони мають право на надбавку за інтенсивність. Юрій Литвин у рейтингу заробітних плат керівників підрозділів АМКУ займає третє місце.

Перше місце у згаданому рейтингу посіла директор Департаменту організаційної роботи Антимонопольного комітету Світлана Гудзенко. За підсумками минулого року чиновниця отримувала в середньому 52 тис. грн на місяць, що є найвищим показником не лише серед керівників підрозділів Комітету, але й серед уповноважених на чолі з головою АМКУ Юрієм Терентьєвим.

У другій половині жовтня цього року Солом’янський райсуд Києва за позовом НАЗК притягнув Гудзенко до адміністративної відповідальності за фактом запізнілої публікації повідомлення про отримані у листопаді 2017 року 84,79 тис. грн заробітної плати. Деклараційну Справу Гудзенко уже направили на розгляд до суду апеляційної інстанції.