АМКУ не розглянув скаргу на те, як «УЗ» зливає раднику свого екс-гендиректора 21 мільйон на квитковий сервіс «Київ-Бориспіль» (додано)
22.11.2018   //   1120 Переглядів

(Додано дані про рішення адмінколегії АМКУ)

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг 22 листопада не розглянула по суті скаргу на неконкурентну закупівлю «Південно-Західної залізниці» послуг зі створення інформаційної системи з оформлення квитків за маршрутом «Київ-Пасажирський – Бориспіль – Аеропорт» вартістю 21,43 млн грн. Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з Комітету.

Причиною для відмови від розгляду стало те, що скаржник ТОВ «Універсальні інформаційні технології» заплатило в державний бюджет за розгляд скарги лише 5 тисяч гривень. Стільки коштує розгляд скарг на закупівлі товарів та послуг. А оскарження тендерів на роботи коштує 15 тисяч гривень. При цьому замовник настояв на тому, що предметом закупівлі у цьому випадку були саме роботі. Адмінколегія не могла бачити що саме є предметом закупівлі у цьому випадку, коли приймала скаргу до розгляду на початку листопада. Оскільки у даному випадку була переговорна закупівля, і замовник навіть не оприлюднював тендерну документацію. Відтак колегія при остаточному вирішенні питання щодо розгляду посилалась виключно на дані Південно-Західної залізниці.

За даними керівника ДП «Прозорро» Василя Задворного, у грудні функціонал системи «Прозорро» має бути змінено таким чином, аби було видно предмет закупівлі за кодом CPV.

26 жовтня «Південно-Західна залізниця» опублікувала повідомлення про намір укласти з ТОВ «Віртуальні технології і системи» договір на створення квиткового сервісу Київ-Бориспіль для автоматизації процесів управління пасажирськими перевезеннями «Укрзалізниці».

Підставою для проведення закупівлі по переговорній процедурі став експертний висновок Харківської Торгово-промислової палати від 22 жовтня.

ТОВ «Універсальні інформаційні технології» оскаржило процедуру закупівлі в АМКУ, зауваживши, що жодних правових підстав для неконкурентного вибору виконавця замовлення – немає.

Як повідомляло видання «ЗБК», раніше залізниця не укладала договори на розробку додаткового програмного забезпечення для автоматизації процесів управління пасажирськими перевезеннями УЗ вартістю більше 3 млн грн.

Київське ТОВ «Віртуальні технології і системи» («ВІТЕС») у лютому 2015 року заснували Марина Чорнобривець та Володимир Шеховцов.

За даними «Youcontrol», влітку цього року компанія перейшла у власність ТОВ «Контент Тревел Нетворк» (90%) та Григорія Безкровного (10%). Останній був радником по економічній безпеці генерального директора «Укрзалізниці» Зенко Афтаназіва у 2005 році, військовий пенсіонер.

«Контент Тревел Нетворк» через компанію «Тікетс Тревел Нетворк ГМБХ» (Австрія) належить Андрію Інгульському та Сергію Кравцю, який виступає бенефіціаром компанії. Інгульський та Кравець відомі як кінцеві власники фірми «Тікетс.Юей», яку ділять з ПАТ «Кий Авіа».

Довідково:

Юридична адреса «ВІТЕСу» з моменту реєстрації залишається незмінною – вулиця Шовкуненка, 6 у Києві. У цьому ж будинку зареєстровані ще три ІТ-компанії: ТОВ «Автоматизовані системи керування і обслуговування» («АСКІО», нині у стані припинення), ТОВ «Е-Системи» та ТОВ «ІТ Сістемс».

«АСКІО» ділять ТОВ «Е-Системи» (90%) та Марина Чорнобривець. «Е-Системи» належать Світлані Кропивницькій. Раніше «АСКІО» належало Ларисі Безкровній – дружині згадуваного Григорія Безкровного.

Одноосібним власником «ІТ Сістемс» є Андрій Шкурко з Луганщини. Він є бізнес-партнером Володимира Іващука по ТОВ «5ПІЕЛЬ». Іващук – колишній очільник нині припиненого ДП «Український транспортно-логістичний центр» «Укрзалізниці» (2011-весна 2014). До зайняття цього крісла обіймав посаду начальника Головного комерційного управління «УЗ».

Також Шкурко раніше був директором ТОВ «Сігнум ІТ». Директором цієї фірми також Юрій Назаров, нинішній керівника Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА. Назаров також був співвласником ТОВ «Конім груп», яке мало спільний контактний телефон з ТОВ «Ваніла Скай» Наталії Новохацької. Це сестра Олександра Новохацького, який до 2014 року керував ДП «Проектно-конструкторське технологічне бюро з автоматизації систем управління на залізничному транспорті України» Мінінфраструктури. У свою чергу вищезгадана фірма «Сігнум ІТ» надавала послуги з розроблення пакетних програмних засобів для Донецької, Придніпровської, Одеської, Південно-Західної залізниці.