Сім’ї нардепів викупили квартири на Печерську, які Поплавський збудував замість гуртожитку для студентів
21.11.2018   //   1517 Переглядів

Київський національний університет культури і мистецтв замість розширення студентського гуртожитку звів впритул до нього елітний житловий комплекс, де квартири скупили родичі народних депутатів або близькі їм люди без необхідних доходів.

Про це йдеться в сюжеті Антона Столярова для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

На початку 2000-их Київська міська рада виділила університету три земельних ділянки загальною площею 3,5 га на Печерських пагорбах – по вулиці Євгена Коновальця (раніше – Щорса), 36. земля була виділена «для будівництва та обслуговування навчальних корпусів, гуртожитку та житлового будинку». Але в результаті на цій території виросли три житлових будинки та бізнес-центр. Забудовником весь час було ТОВ «Житло-Буд» екс-нардепа від «Батьківщини» та «Партії регіонів» Івана Куровського.

Щоб уникнути пайового внеску університет і забудовник заявляли Київраді, що навчальний корпус на майже 5000 місць і «гуртожиток для аспірантів і студентів із підземним паркінгом».

Про розпродаж квартир в перших двох будинках стало відомо ще в 2014 році.

Третій будинок було введено в експлуатацію пізніше. По документах його будівництво також було оформлене як реконструкція з розширенням основного корпусу студентського гуртожитку, хоча він тільки закрив собою вікна гуртожитку. Нині в цьому житловому комплексі 75 квартир передані на баланс університету, однак не використовуються для проживання студентів, ще 234 помешкання – продані. Ціни за квартиру стартують від двох мільйонів гривень.

Житловий будинок замість гуртожитку для студентів Поплавського

Частину  з квартир в цьому будинку скупили родичі відомих українських політиків. Власницею найбільших апартаментів площею 206 кв. м у ньому стала Ірина Домбровська – дружина народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Домбровського.

Два нежитлових приміщення загальною площею 630 кв м тут придбала сестра нардепа Антона Яценка – Дар’я. Вона ніколи не займалася якимось серйозним бізнесом, лише значилася серед засновників 12 громадських організацій, задіяних у корупційній схемі з «Тендерною палатою».

На матір лідера «Радикальної партії «Олега Ляшка оформлена квартира площею 78 кв м. Ще одне 100-метрове помешкання придбав 24-річний Даніель Лайс, з яким минулого року Ляшка помічали на відпочинку в Австрії.

Двокімнатною квартирою площею 107 кв м у новобудові володіє Оксана Лозова – мати народного депутата і соратника Ляшка Андрія Лозового. Офіційно вона отримує 5,5 тис грн. на місяць.

У березні цього року вісім квартир на Євгена Коновальця, 36-Е по договорах дарування відійшли синові нардепа від «Народного фронту» Руслана Лук’янчука. Загальна площа подарунків – майже 400 кв. м, а ціна сягає 14 млн грн. (Лук’янчук входить до орбіт впливу секретаря РНБО Олександра Турчинові – «НГ»)

Власницею двох нежитлових приміщень і чотирьох квартир тут є також донька колишнього заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича, а нині – депутата Сумської обласної ради Юрія Чмиря. Загалом за останні три роки 21-річна Єлизавета Чмирь скупила 12 столичних квартир. Прокуратура підозрює, що ця нерухомість була насправді придбана її батьком і в рамках розслідування кримінальної справи проти Юрія Чмиря на неї накладено арешт.

Прокуратура також ще в 2015 році відкрила кримінальне провадження щодо забудови землі Київський національний університет культури і мистецтв, але нині коментувати справу відмовляється.