На Троєщині через рік зведуть дитсадок з басейном за 144 мільйони
18.11.2018   //  

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» 12 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Укрпромжитлобуд» будівництво дитячого садка у Деснянському районі Києва за 143,72 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До жовтня 2019 року мають збудувати триповерховий дитсадок на 260 дітей із басейном по вулиці Радунській у 24 мікрорайоні житлового масиву «Вигурівщина-Троєщина».

Таким чином, опосередкована вартість будівництва цього дитсадка з басейном становить 553 тис грн. за місце. У жовтні Мінрегіонрозвитку встановило її для звичайних дитсадків без басейну на рівні 133 тис грн. за місце, що вчетверо дешевше.

За підсумковою відомістю без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни відповідають ринковому рівню та іншим тендерам. Зокрема йдеться про гарячекатану арматурну сталь, бетони, розчини, щебінь, асфальтобетон, цеглу, природний рядовий пісок і плитку.

На заробітну плату піде 11,48 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 1,95 млн грн. Ціна угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 144,03 млн грн.

Замовника «Житлоінвестбуд-УКБ» із липня тимчасово очолює Сергій Данилович замість депутата Київради і члена Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Вячеслава Непопа, призначеного заступником голови КМДА.

Столичний переможець «Укрпромжитлобуд» належить прописаному в колишньому гуртожитку ПАТ «Північукргеологія» (припинено у серпні 2013 р., належало державному ПАТ «Надра України») по вул. Дьяченка, 12 Юрію Шнайдеру, керує ним Андрій Яцюк.

Раніше сама фірма була зареєстрована неподалік – по вул. Дяченка, 20В, у житловому комплексі, забудовником якого на ріелторських сайтах було вказане Комунальне КУП «ФК «Житло-Інвест», однак паркінги там продавав «Житлоінвестбуд-УКБ».

Принаймні до 2007 року Шнайдер працював у згаданій «Північукргеології» заступником начальника будівельно-монтажного управління. Нині він володіє ТОВ «Укрновобуд» і ТОВ «Укрцентрпостач», які теж отримували підряди «Житлоінвестбуд-УКБ».

Саме в «Укрновобуду» переможець орендує частину техніки, офісні та виробничі приміщення. Решту техніки орендовано в ТОВ «Подолжилбуд» Олесі Сербіної, яким донедавна володів нардеп від «Батьківщини» Юрій Сербін, та інших орендодавців.

Із 2004 року родина Сербіних володіє ТОВ «Екобуд» (припиняється), котре співволодіє ТОВ «Компанія «Екобудінвест». Їхніми партнерами по цій фірмі від самого її заснування є ПАТ «Фірма «Фундамент» із групи компаній, пов’язаних з Непопом та його родинним бізнес-партнером Михайлом Голицею, екс-депутатом Київради, екс-начальником Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА (1996-2010) та екс-директором «Київміськбуду» (2010-2012).

Із 2015 року переможець виграв тендерів виключно «Житлоінвестбуду» на 298,16 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» зі статутним капіталом 15 тис грн., причому ніхто не знижував ціну на торгах. Засновником і директором значиться Євгеній Рябокінь, а підписантом – Олександр Мирний.

Фірма з майже ідентичною назвою – ТОВ «Український холдінг будівельних проектів» – серед інших великих проектів зводила логістичний комплекс для «Рошену». Її директором раніше був згаданий Олександр Мирний. Власником є Рахмонова Нігіна Бахром Кизи. За даними видання «Киеввласть», у 2015 році вона висувалась у Київраду від «Самопомочі», однак у партії спростували її наявність у виборчому списку.

Із 2016 року суперник виграв торгів переважно «Житлоінвестбуду» на 296,86 млн грн.