«Микитасі» таємно реконструюють трамвайну лінію на Дарниці за 206 мільйонів
16.11.2018   //  

КП «Київпастранс» 12 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» реконструкцію трамвайної лінії за 205,96 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року реконструюють трамвайну лінію по вулиці Алматинській у Дніпровському районі. Влаштують колії, стрілочні переводи, систему електрообігріву стрілочного переводу, контактну мережу, дренаж, тягову підстанцію, електропостачання диспетчерської, системи автоматики й телемеханіки, тринадцять зупинок і зовнішнє освітлення, а також перекладуть інженерні мережі та відновлять дорожнє покриття.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані ані замовником, ані підрядником, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк становить десять років. На заробітну плату піде 8,58 млн грн., тобто 4% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 5,01 млн грн. Ціна угоди на 30% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 294,22 млн грн.

Чотири фірми не допустили до аукціону.

ТОВ «Північно-український будівельний альянс» і ТОВ «Форма» нібито не підтвердили формами КБ-2в і КБ-3 виконання аналогічного договору саме в повному обсязі. Крім того, «Форма» принесла прострочений договір оренди нежитлового приміщення.

ТОВ «Інжинірингова компанія Планета Буд» не завантажило жодного документа, а ТОВ «Електротрансбуд» не надало дозвіл загальних зборів на укладення договору на суму більше 100 тис грн. і принесло банківську гарантію з невірним кодом ЄДР бенефіціара, яка вступала в дію на місяць пізніше кінцевого строку подання пропозицій.

Єдиним допущеним конкурентом було столичне ТОВ «Джет Альянс» киянина Антона Петрова, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Раніше, за даними системи «YouControl», воно було зареєстроване в Харкові на харків’янина Ігоря Козлюка, а до того – в Києві на киянку Юлію Подолюх та її ж ТОВ «Кейтеринг-Сервіс» з Оленою Подолюх.

Суперник не отримував державних підрядів. Однак цьогоріч він виграв два тендери «Київпастрансу» щодо реконструкції та будівництва трамвайної лінії від вулиці Гната Юри до ЗАТ «Кисневий завод», які згодом відмінили через неможливість усунення якихось порушень закону. А нещодавно став одним із двох учасників із ТОВ «Спецавто-Буд», допущених КП «Інженерний центр» до аукціону щодо пішохідного моста від Володимирської гірки до Арки Дружби народів очікуваною вартістю 260,47 млн грн.

Мукачівський «Адамант» входить у державну корпорацію «Укрбуд», діяльність якої контролює згаданий Максим Микитась і Юрій Пелих. Засновниками є фірми «Добробуд», «Укртрансбуд», «Шляхо-будівельне управління №14» і «ЮТЕМ-інжиніринг», а кінцевими бенефіціарами – Олег Березовський, Костянтин Будьонний та Андрій Стальний.

Переможець орендує техніку в ПАТ «Південспецбуд», ТОВ «Столична спеціалізована компанія «Укрконсалтинг», ТОВ «Буд-Об’єкт», ТОВ «Позитив-В», ТДВ «Шляхове ремонтно-будівельне управління №65» і КП ШЕУ Голосіївського району, офіс – у ТОВ «Гарантбуд», виробничу базу – в Ніни Петровської. Наявність досвіду виконання аналогічних робіт він підтвердив субпідрядним договором від 2018 року з ТОВ «Гарантбуд» про реконструкцію очисних споруд дощової каналізації «Харківські» на Дарниці та підрядним договором від 2016 року з КП «Київбудреконструкція» про будівництво пішохідного моста через озеро Жандарка на Позняках.