Основним власником газової «Аркони» став екс-директор «5 елементу» Порошенка-Кононенка (додано)
15.11.2018   //  

(додано дані про арешт фірми)

Основним власником одного з найбільших отримувачів ліцензій на видобуток газу в Україні ТОВ «Аркона Газ-Енергія» став Олег Ольховий. Йому відійшли 49,5% статутного капіталу фірми, що раніше належали офшору «Ashburi Universal» (Беліз). Про це повідомляється в Єдиному держреєстрі юросіб.

Олег Ольховий зареєстрований власником низки юросіб, здебільшого спеціалізованих на роздрібній торгівлі (ТОВ «Рітейлерс груп» у Харкові, ТОВ «Рітейл інкорп» у Чернівцях, ТОВ «Рішон ДФ» у Вінниці, ТОВ «Новий стиль для життя» у Києві).

Разом з тим, за даними «Youcontrol», Ольховий раніше був директором ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «Монітор», офіційними бенефіціарами «Монітору» якого є президент України Петро Порошенко і нардеп від БПП Ігор Кононенко. Ця компанія прописана за адресою вул. Електриків, 29а, де розміщено відомий спортивно-розважальний клуб «5 елемент».

У ЗМІ Ольховий згадувався як директор «5 елементу» у 2004 році, коли цей спортклуб тільки починав роботу. Журнал «Компаньон» називав його співвласником боулінг-клубів «Strike» і «Вітамін».

У 2005 році головою наглядової ради «5 елементу» був Ігор Кононенко, який розповідав про $20 млн інвестицій у спортклуб, а Ольховий на той момент за даними «Youcontrol» хоч і склав повноваження директора «Монітору», але згадувався у одній публікації з Кононенко у якості «керівника проекту «5 елемент».

ТОВ «Аркона Газ-Енергія» була заснована після обрання Петра Порошенка президентом України у листопаді 2014 року.

Ця «Аркона» стала єдиною, якій Полтавська обласна рада за два роки після Майдану погодила видачу спецдозволу по принципу апробації, коли фірма може отримати спецдозвіл без проведення аукціону, а лише на основі купленої геолого-розвідувальної інформації.

В березні 2018 року НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження про можливе порушення законодавства чиновниками Держгеонадр при вадачі спецдозволу «Аркона Газ-Енергія» на користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем.

Після цього стало відомо, що Генпрокуратура спробувала вилучити у «Аркони» оригінали документів по справі, що зацікавила НАБУ. Цю справу ГПУ веде Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки, який очолює Володимир Гуцуляк. В ЗМІ цей департамент називають підконтрольним Ігорю Кононенку.

Також Генпрокуратура нещодавно не змогла оскаржити в суді законність видачі «Арконі Газ-Енергія» спецдозволу на 20-річне користування Свистунківсько-Червонолуцьким родовищем в Полтавській області.

Окрім Ольхового частками у статуному капіталі «Аркони газ-енергія» також володіють Ігор Мичко (22,75%), Олександр Нещотний (22,75%) і Олексій Гребенченко (5%), який за даними програми «Схеми» на початку 2000-х років працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається  Петро Порошенко.

Сломянський районний суд Києва 26 грудня арештував корпоративні права ТОВ «Аркона Газ – Енергія». Таке рішення суд ухвалив  у відповідь на клопотання детектива Національного антикорупційного бюро в рамках кримінального провадження № 52018000000000182 від 02.03.2018 р.

За даними НАБУ, після отримання в травні 2017 року спецдозволу «Аркона Газ-Енергія» почала пошук покупців на нього, а саме вже сформувала комерційну пропозицію. В неї вони внесли справжні дані про запаси Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища Полтавської області, на відміну від геолого-розвідувальної інформації, яка була подана отримання спецдозволу. Тоді це дозволило фірмі зменшити його вартість в 10 разів  – до 3,86 млн грн.

З судової ухвали невідомо, в скільки оцінено спецдозвіл.

На думку детектива, нині власники «Аркона Газ-Енергія» для уникнення відповідальності вдаються до відчуження активів, що призведе до зміни бенефіціарів фірми. І головний актив фірми – спецдозвіл, бо крім нього у власності «Аркони» тільки дві земельні ділянки в Полтавській області і жодного, наприклад, транспортного засобу.

Також про спробу продати фірму може свідчити збільшення в жовтні статутного капіталу  майже вдвічі – до 8, 84 млн грн.

Для уникнення перепродажу фірми детектив клопотав про накладення арешту на корпоративні права «Аркона Газ-Енергія» і суд це клопотання задовольнив.