Кличко хоче одним авансом злити «микитасям» всі 600 мільйонів на ще непочатий ремонт Шулявського мосту
15.11.2018   //  

Київська міська державна адміністрація звернулася до Кабінету Міністрів з проханням дозволити зробити 100% передоплату коштів ТОВ «Північно-український будівельний альянс» для проведення роботі з реконструкції транспортної розв’язки Шулявського мосту, вартість реконструкції якого запланована в розмірі 598,50 млн грн.

Відповідний проект змін до постанови Кабміну КМДА внесла на розгляд урядового комітету під керівництвом віце-премєра Володимира Кістіона 15 листопада.

В пояснювальній записці КМДА вказало, що стовідсотковий аванс підряднику потрібен для прискорення темпів ремонту мосту і проведення робіт в цілодобовому режимі. Це дозволить знизити строк ремонту з раніше запланованих 17 місяців до 12.

В розданих урядовому комітету документах вказано, що в.о. міністра економіки Юрій Бровченко та в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова погодили розроблений КМДА проект змін без зауважень. Також без зауважень подало свій висновок міністерство юстиції, який підписала перший заступник міністра Олена Сукманова.

Натомість ідея авансової виплати всієї суми угоди з «Північно-український будівельний альянс» була розкритикована урядовими експертами. Вони вказали, що договір з фірмою передбачав, що замовник ремонту Шулявського мосту оплачує роботи не пізніше п’яти днів з моменту підписання проміжних актів виконаних робіт за звітній місяць. Також замовник робіт має право заплатити аванс до 30% від запланованих на рік робіт. Тому експерти вважають, що попередня 100% оплата за роботи, які не виконані, є просто прихованим безвідсотковим кредитом фірмі. При тому, що держава через річні облігації внутрішньої державної позики кредитується під 18,5%.

Крім того, на думку експертів, одномоментна виплата великої суми негативно вплине на Єдиний казначейський рахунок, стан якого сьогодні  не дозволяє розширювати випадки передоплати.

Крім того, надання державної допомоги Північно-український будівельний альянс» потрібно буде узгодити в Антимонопольному комітету, адже це конкурентну перевагу фірмі. Серед запропонованих урядовому комітету документів висновок АМКУ відсутній.

Нагадаємо, Дирекція в червні замовила реконструкцію Шулявського моста у ТОВ «Північно-український будівельний альянс» Андрія Якусевича – екс-помічника нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася за 598,50 млн грн. (детальніше – у тексті «Микитасі» таємно розпиляли 600 мільйонів на Шулявський міст попри підроблений відгук з «Уркаїною»).

Тоді Дирекцію очолював Максим Калінін. Мер Києва Віталій Кличко 31 жовтня звільнив Калініна з посади і тимчасово призначив його першого заступника Романа Лісневського виконувачем обов’язків директора. А 12 листопада іншим розпорядженням замінив того на харків’янина Михайла Харнама, який перед тим недовгий час був заступником директора з підготовки будівництва.

В КМДА обіцяють почати роботи з ремонту Шулявського мосту в січні 2019 року.