«Приватівці» через суд заблокували розслідування АМКУ про змову їхніх автозаправок
14.11.2018   //   791 Переглядів

Напередодні прийняття попередніх висновків у справі про антиконкурентні узгоджені дії підприємств групи «Приват» на ринку пального, Окружний адміністративний суд Києва заборонив Комітету вчиняти будь-які дії у справі. Про це свідчить ухвала суду від 8 листопада.

АМКУ мав 13 листопада розглянути справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу на компанії ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром гарант плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (в т.ч. ПАТ «Укрнафта» та ДП «Фірма «Укртатнафтасевіс»). Розслідування АМКУ було розпочате у жовтні 2016 року щодо змови 75 компаній-операторів АЗС. У лютому 2018 року, як повідомляв «Enkorr», перелік фігурантів розширився до 178 компаній. У перелік відповідачів по справі увійшли, зокрема, «Укрнафта», «Укртатнафта» і «Авіас».

Однак комітет не зміг винести рішення, оскільки перед засіданням суд задовольнив клопотання фірми «Болонья компані» про заборону АМКУ вчиняти будь-які дії по цій справі аж до розгляду по суті позову цієї фірми у суді. Розгляд справи призначили на 7 грудня.

На той момент у суди також потрапив ряд позовних заяв до АМКУ ще від низки суб’єктів господарювання із переліку фігурантів розслідування АМКУ (ТОВ «Баер Груп», ТОВ «Стратегія Смарт Люкс», ТОВ «Порто Ленд», ТОВ «Актив Стиль», ТОВ «Дісетерс» тощо). Із перемінним успіхом суди приймали позови до розгляду.

Клопотання «Болонья компані» задовольнив суддя Окружного адмінсуду Києва Сергій Каракашьян.

Компанія просила суд заборонити антимонопольникам вчиняти будь-які дії, бо Комітет нібито порушив процедуру розгляду та розслідування справи, зокрема, не дослідив «необхідних чинників, які впливали на зміну цін – рівня котирування цін та курсів валют при розрахунку акцизного податку».

Суддя Каракашьян відмітив, що за умови порушення Комітетом порядку прийняття оскаржуваного подання, позивач може зазнати «суттєвого погіршення становища», а це «може полягати в покладення на позивача обов’язку доведення відсутності вини у власних діях». При чому, резюмував суд, прийняття регулятором рішення на підставі оскаржуваного у суді подання унеможливить захист прав «Болонья компані» у майбутньому.

Таким чином, суд зупинив дію подання АМКУ про попередні висновки до набрання законної сили судового рішення в активній справі, а також заборонив Комітету вчиняти дії на підставі спірного подання та взагалі приймати будь-які рішення у справі приватівських АЗС до часу завершення судової тяжби.

ТОВ «Болонья компані» зареєстроване за однією адресою із ТОВ «Агротрейд Лтд» (Бориспіль, вул. Київський шлях, буд. 2/8, к. 10 ). Останнє відоме як один із великих «кредиторів» «Приватбанку» часів Коломойського-Боголюбова.

Сьогодні компанія належить Володимиру Глушку та Юрію Пруду. Останній, за даними одного із резюме, що розміщене 16 жовтня цього року, є заступником директора Київського філіалу мережі ANP, яку також відносять до групи Коломойського.

Перший засновник «Болонья компані», Віталій Кобець, раніше співволодів ТОВ «Профі Смарт Трейд», яке входило у мережі АЗС групи «Приват» до вересня 2017 року.