ОДА ще при Горгані запланувала злити оточенню Москаленка 806 мільйонів на дорогу
13.11.2018   //  

Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської ОДА виписав тендерну документацію на закупівлі послуг з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення очікуваною вартістю 805,99 млн грн під ТОВ «Спец Комплект Постач». Про це свідчать дані системи «Прозорро».

Йдеться про оголошену 27 вересня закупівлю послуг з утримання 6 375,5 км доріг місцевого значення у всіх районах Київщини протягом 2019-2020 років.

Згідно з тендерною документацію, для підтвердження відповідності підрядника кваліфікаційним критеріям, учасники закупівлі повинні завантажити довідку про виконання аналогічного договору, укладеного не раніше серпня 2016 року. Про цьому, у межах цього одного контракту учасник мав надати послуги з експлуатаційного утримання автодоріг на території України протяжністю не менше 5 тис. км.

23 жовтня ПП «Автомагістраль» завантажило та оплатило скаргу в АМКУ щодо дискримінаційності цієї вимоги. 25 жовтня тендерна колегія Комітету прийняла скаргу до розгляду, повідомила про це замовника, однак уже наступного дня після цього компанія «Автомагістраль» відкликала скаргу.

Скаржник зазначав, що жодна компанія не зможе підтвердити такий досвід у межах одного договору. Водночас, компанія згадувала, що під кваліфікаційні вимоги замовника в частині аналогічних договорів можуть потрапити лише державні підприємства, однак, співпраця з ними не передбачає економії коштів, адже ті так чи інакше наймуть субпідрядників. Таким чином, фірма звертала увагу на недоцільність об’єднання в одному лоті замовлення послуг з утримання доріг усіх районів Київщини.

«Державні підприємства, що перемагали в областях з одним, об’єднаним лотом, жодного разу самі ці роботи не виконували. Укладалися договори субпідряду по окремим районам із різними учасниками ринку, однією з обов’язкових умов яких була оплата 6 відсотків від обсягу закупівлі на користь державного підприємства. Тобто, фактично, державні підприємства облавтодорів заробляють на посередництві між державою та реальними виконавцями послуг», – йшлося у скарзі.

Від «Наших грошей»: Насправді, скаржник помилився. Прописуючи вимогу щодо аналогічного досвіду, Департамент РР та ЖКГ Київської ОДА точно знав, хто із приватних компаній зможе його підтвердити. Це ТОВ «Спец Комплект Постач», якому торік Департамент замовляв аналогічні послуги за 310,25 млн грн. Однак, на тодішньому тендері у кінцевій редакції тендерної документації замовник не вимагав жодного підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів.

Із завантажених минулого року «Спец Комплект Постачем» документів випливає, що одним із субпідрядників за цією закупівлею виступило ПП «Автомагістраль», яке і поскаржилось на дискримінаційність вимог цьогорічної тендерної документації, але з невідомих причин відкликало скаргу. Торік у якості субпідрядника «Автомагістраль» взяла на себе частину замовлення орієнтовною вартістю 77,64 млн грн.

Додамо, 4 вересня цього року Департамент замовив компанії «Спец Комплект Постач» додаткові послуги на 100,25 млн грн.

ТОВ «Спец Комплект Постач» сьогодні записане на Олексія Бойка та Наталію Климчук. Керівником є Ростислав Філаткін із Гостомеля під Ірпінню, який був першим засновником цієї фірми у 2013 році (на той час компанія називалась «Таращанський гай»), і володів нею одноосібно до початку цього року. У січні, за даними “Youcontrol”, фірму перереєстрували на Бойка та Климчук.

У жовтні минулого року згадуваний Філаткін публікував власне резюме інструктора з фітнесу та бодібілдингу, у якому останнім місцем роботи вказував посаду менеджера. До Філаткіна керівником «Спец Комплект Постачу» була Алла Василівна Карпенко. Особа з такими ПІБ є депутатом Бучанської міськради від «БПП» і директором ТОВ «Комфорт Лтд» Людмили Ареф’євої. Раніше співзасновником останнього був чоловік Ареф’євої, –  Сергій Ареф’єв, екс-депутат Київської облради і колишній помічник нардепа Ярослава Москаленка (тоді – Партія регіонів).

Один із нинішніх співвласників компанії, Олексій Бойко, є керівником та одним із засновників «Мисливсько-спортивного клубу “Кампа+”». Іншим засновником цього клубу значиться згадуваний Сергій Ареф’єв.

Зауважимо, що Алла Карпенко раніше була керівником Бучанської міської організації партії Християнсько-Демократичного союзу . На цьому посту її замінила Климчук Наталія Вікторівна. Саме так звуть нову співвласницю «Спец Комплект Постачу».

Тендерну документацію на закупівлю послуг з утримання доріг Київщини протягом наступних двох років писали у період, коли головою Київської ОДА був Олександр Горган, у числі позаштатних радників якого було кілька помічників нардепа Москаленка (Сергій Олещенко, Семен Поташник). 30 жовтня цього року Петро Порошенко призначив на посаду голови Київської ОДА Олександра Терещука.

Юлія Костюк, «Наші гроші»