Нова замміністра юстиції фігурує у справі по незаконному виведенню землі у Козині
12.11.2018   //  

Ірина Садовська, яку 7 листопада призначено заступником міністра юстиції з питань державної реєстрації, фігурує у справі щодо виведення земель водного фонду у приватну власність. Про це «Нашим грошам» стало відомо з сайту Обухівського райсуду Київської області, Єдиного реєстру адвокатів та Єдиного державного реєстру декларацій.

Так,  у своїй декларації Ірина Садовська вказала, що є співвласницею трьох ділянок у селищі міського типу Козин, де, зокрема, має маєток президент Петро Порошенко.

У профайлі Садовської в Єдиному реєстрі адвокатів написано, що замміністра раніше мала прізвище Рудешко. На сайті Обухівського райсуду Київської області «НГ» знайшли інформацію про справу за позовом першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Козинської селищної ради Обухівського району Київської області до Обухівської РДА, управління Держземагентства в Обухівському районі Київської області та низки фізосіб, зокрема, і Садовської (Рудешко) Ірини Олександрівни.

За даними слідства, Обухівська РДА Київської області з порушенням законодавства  розпорядженням від 21 грудня 2009 року №168 затвердила проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах Козинської селищної ради, яким вилучила 48,5 га з користування ТОВ «Лотос», ТОВ «Альфа-плюс», ТОВ «Затишне», ТОВ «Дана», ТОВ «ОК-інвест», ЗАТ «ТІЗ-Топаз».

Ці структури пов’язані з російським бізнесменом литовського походження Дмітрієм Буряком. А однією з них, ЗАТ «Тіз-топаз», за даними «Наших грошей» Садовська навіть керувала.

Тим же розпорядженням 48,5 га єдиним масивом передали безоплатно у власність 27-ми громадянам для ведення особистого селянського господарства. Нові власники менш ніж за тиждень відчужили ділянки іншим особам, зокрема, в дату 24 березня 2010 року – саме у день, який вказала у своїй декларації Ірина Садовська як дату набуття права власності на три ділянки в Козині.

За даними Держземагенства в Обухівському районі, Дніпровського басейнового управління водних ресурсів дані земельні ділянки передані за рахунок земель водного фонду та за рахунок угідь представлених сіножатями, чагарниками. А за інформацією Держагентства земельних ресурсів та управління Держземагенства в Обухівському районі склад угідь земельних ділянок, що передані у власність у 2009 році 11-ти громадянам, змінили через гідронамив піску на земельні ділянки попередніх землекористувачів. Таким чином, ця земля незаконно передана у приватну власність – стверджували в прокуратурі.

У жовтні 2015 року прокуратура через Обухівський райсуд заочним рішенням скасувала розпорядження 2009 року, добилася визнання недійсними 27 актів права власності на ділянки та витребувала з незаконного володіння 20 ділянок.  Апеляційний суд Київської області 16 серпня 2016 року залишив це рішення без змін. Але 28 березня 2018 року Верховний Суд скасував рішення Обухівського райсуду та ухвалу апеляційного суду Київської області і передав справу на новий розгляд знову до Обухівського райсуду. Суд взяв до уваги те, що вже є постанова про закриття кримінального провадження від 7 березня 2013 року щодо відведення цих ділянок у приватну власність. Також судді вирішили, що прокурор має довести, чи він не пропустив строки позовної давності, і що під час розгляду таких справ суди мають враховувати висновки Європейського суду з прав людини, в яких, зокрема, йдеться про «виплати відповідної компенсації чи іншого виду належного відшкодування колишньому добросовісному власникові».

Ірина Садовська (Рудешко) призначена заступником міністра юстиції з контролем над держгістраторами

2015 – працювала головним спеціалістом РДА Васильківського району, стала депутатом Васильківської районної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка».

2010 – працювала на СПД Мудра Ольга Миколаївна, місцем роботи якої було, зокрема, Донецьке обласне управління юстиції.

2009 – працювала в структурному відокремленому підрозділі «Київське обласне виробниче відділення» ДП «Центр державного земельного кадастру»

2007 – працювала в Київській регіональній філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах»; отримала свідоцтво адвоката.

2005-2006  – директор ПРАТ «ТІЗ-ТОПАЗ»

2003-2004 – працювала у ТОВ «Енергогазкомплект»

Чоловік Ірини Садовської Руслан Садовський (у минулому мав прізвище Гриза) – перший заступник голови Бориспільської РДА, в минулому був генеральним директором структури Дмітрія Буряка ТОВ «Лісове». У 6 скликанні під прізвищем Гриза був  помічником депутата від Партії регіонів Ельбруса Тедеєва, і під прізвищем Садовський – помічником депутата від Партії регіонів Юрія Мірошниченка.

Батько Ірини Садовської Олександр Рудешко працював у ТОВ «Інститут політичних наук», яким на той час керував Олег Рафальський  – заступник глави Адміністрації президента  у 2010-2014 роках.

Артем Чабан, чоловік сестри Ірини Садовської Валерії Рудешко – завідувач сектору агропромислового розвитку Обухівської РДА.

 

Аліна Стрижак, «Наші гроші»