Провалилась спроба віддати 43 мільйони за ремонт аеродрому оточенню Грановського
06.11.2018   //  

Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг зобов’язала Миколаївський міжнародний аеропорт відмінити закупівлю робіт з реконструкції системи світлосигнального обладнання власного аеродрому очікуваною вартістю 43,64 млн грн через допущені замовником порушення закупівельного законодавства. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Аукціон на роботи з реконструкції аеродрому «Миколаїв» пройшов 27 вересня цього року. Участь у ньому взяли дві компанії – ТОВ «Енергосинтез-2006» та ТОВ «Авіа Консалт». Пропозиції конкурентів залишались незмінними упродовж усіх етапів торгів і різнились всього на один відсоток. При цьому, заявка «Авіа Консалту» із відміткою у 42,92 млн грн виявилась дешевшою.

Дослідивши конкурсні документи «Авіа Консалту», замовник вирішив викинути компанію з торгів.

Підставою для відхилення у аеропорту назвали неправильне вживання учасником назви робіт по закупівлі (без зазначення адреси виконання підряду), а також не надання ним документів про залучення не менше двох працівників для виконання робіт на висоті та бодай одного стропальника.

«Авіа Консалт» не погодився із таким рішенням замовника та оскаржив його в АМКУ.

По-перше, не прописана адреса у назві робіт, йдеться у скарзі, – є несуттєвою помилкою, позаяк в Україні не існує інших об’єктів із назвою аеродром «Миколаїв», окрім як за адресою Київське шосе, 9, с. Баловне Новоодеського району Миколаївської області. Відтак, жодні різночитання назви є неможливими.

По-друге, у складі конкурсної пропозиції, зазначила компанія, подані довідки про наявність у штаті працівників двох стропальників та двох кваліфікованих працівників для виконання робіт на висоті. Зауважимо, що йдеться не про чотирьох осіб, а про двох осіб – які мають обидві кваліфікації (Юрій Скакун та Олександр Зельонін).

Крім того, компанія просила тендерну колегію визнати неправомірним рішення замовника про намір укласти договір із фірмою «Енергосинтез-2006».

Як зауважив скаржник, у тендерній пропозиції цей учасник зазначив строк поставки обладнання без його монтажу та налаштування – 120 календарних днів (до 25.01.2019 року), тоді як замовник вимагав  виконання підряду у термін до кінця грудня 2018 року.

Також скаржник повідомив, що «Енергосинтез-2006» подало довідки про виконання аналогічних договорів, які не є аналогічними, адже ними передбачалась лише поставка обладнання, а не його монтаж.

А до того ж, поскаржились у «Авіа Консалт», компанія «Енергосинтез-2006» узагалі не подала інформацію про наявність бодай одного стропальника і працівника, кваліфікованого для виконання робіт на висоті.

31 жовтня тендерна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала «Миколаївський міжнародний аеропорт» відмінити процедуру закупівлі.

Одноосібною власницею харківського ТОВ «Енергосинтез-2006» (колишня назва – ТОВ «ІДМ-Сервіс») є Олена Переверзєва, а керівником – Дмитро Дерев’янко.

Раніше засновниками компанії були Андрій Вишар та Олександр Черепинський. Останній є учасником ТОВ Фірма «Злагода» разом з Валентиною Шпітковською та Кирилом Левіним.

Черепинський володіє часткою 20% у статутному капіталі ТОВ «Топ-Сервіс-Інвест», яким керує Кирило Левін, бізнес-партнер народного депутата від БПП Олександра Грановського. Решта фонду «Топ-Сервіс-Інвест» належить ТОВ «Міжрегіональний Інвестиційний Союз», що нині зареєстроване на панамський офшор «Танагер Холдінгс Лімітед Інк», засновником якого є росіянин Михайло Андреєв.

«Міжрегіональний Інвестиційний Союз» був прописаний на вулиці Жилянській, 75 у Києві – у приймальній Грановського в бізнес-центрі «Євразія».

У ЗМІ Олександра Грановського називають неофіційним куратором судової влади та органів прокуратури при президентстві Петра Порошенка.