Рідна фірма Мішалова за 168 мільйонів реконструює офтальмологічну лікарню в Дніпрі
03.11.2018   //  

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА 29 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «Майстер-Буд» реконструкцію лікарні у Дніпрі за 167,68 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року мають реконструювати будівлю КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня» у комплексі забудови на площі Жовтневій, 14.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найдорожчим є ексімерний лазер Technolas Teneo 317Inel.patient bod, surgical chair and gas bottles Diagnostic Workstation Zyoptix від «Bausch & Lomb» (Британія) за 13,07 млн грн. Ще 11,39 млн грн. піде на комплект операційного мікроскопа Hi-R NEO 900A NIR loct від «Haag-Streit» (США).

Вибірково перевірені ціни будівельних матеріалів відповідають ринку. Так, ізоляція повітроводів K-Flex AD ST ALU DUCT товщиною 10 мм на 2,47 млн грн. коштує 762 грн./кв. м. На ринку продають залежно від обсягу замовлення по 562805 грн./кв. м.

Облицювальні гранітні плити зі шліфованою фактурою лицьової поверхні Akam New Grey Ukraine товщиною 30 мм на 2,15 млн грн. обійдуться у 1 990 грн./кв. м.

На заробітну плату піде 14,73 млн грн., тобто 9% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 3% – 5,47 млн грн. Ціна угоди на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 168,52 млн грн.

Кінцевими бенефіціарами фірми «Майстер-буд» через ТОВ «Юніком Капітал» є Лариса Флакс, Михайло Тульчинський і Павло Мінасов. Донедавна частка Мінасова належала Дмитру Мішалову, чий син В’ячеслав Мішалов із березня 2016 року до кінця 2017 року був секретарем Дніпровської міськради.

Мішалов-старший раніше був відомий як перший віце-президент компанії «ПриватЛенд». Представник «Привату» Борис Філатов у 2015 році став мером Дніпра. Раніше спільний бізнес із Мішаловим також мав екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін. Бізнес-партнером Ложкіна був нинішній голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Після обрання Мішалова-молодшого депутатом Дніпровської міськради від «Самопомочі» у 2015 році «Майстер-буд» отримав підрядів на 1,12 млрд грн., переважно від тих же міськради та ОДА. До цього останній тендер він виграв ще у 2013 році (34,19 млн грн. «Київпастрансу» на реконструкцію трамвайної лінії по вул. Дмитрівській у Києві).

Нині конкурентами були дніпровські ТОВ «Профстройпроект» і ТОВ «Будмакс-Компані», які не знижували ціну під час аукціону, на відміну від переможця.

«Профстройпроект» із Дніпра належить Віктору Козачку. Місцеве видання «Бюро.уа» пише, що в 2006 році він керував ТОВ «Гектар» тоді ще Михайла Тульчинського, Михайла Кейтельгіссера і Дмитра Мішалова, а в 2011 році – самим «Майстер-Будом».

Дніпровське «Будмакс-Компані» належить Тетяні Бойко і Лідії Монастирній. Раніше власником було ТОВ «Авента Інвест» Олени Чернової. У 2015 році вона висувалась у Центральну районну у Дніпрі раду від «Нашого краю» як диспетчер фірми «Енергія ТМ». За даними «Бюро.уа», «Будмакс-Компані», «Енергія ТМ» і низка інших фірм входять у сферу впливу місцевих бізнесменів Леоніда й Володимира Дубінських. Це брати, які почали отримувати багатомільйонні підряди на розбудову ЖКГ Дніпропетровщини ще за Януковича і продовжили за Порошенка.

Із лютого «Будмакс-Компані» разом із низкою інших компаній фігурує у кримінальному провадженні №120180400000000232 щодо привласнення коштів посадовцями бюджетних організацій. За даними слідства, ті незаконно відхиляли дешевших учасників тендерів, щоб акцептувати перелічені фірми, з якими були у змові, що призводило до внесення фіктивних даних про витрачені суми в акти виконаних робіт.