Палій узяв 228 мільйонів на парк у Нікополі з басейном, трьома фонтанами і коштовним гумовим покриттям
23.10.2018   //   665 Переглядів

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 18 жовтня за результатами тендеру замовив ПП «Фірма «Гремко» реконструкцію парку Перемоги у Нікополі за 227,68 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Парк по проспекту Трубників мають реконструювати до грудня 2019 року.

За підсумковою відомістю ресурсів без ПДВ і доставки, найбільша сума у 39,50 млн грн. піде на басейн із містком і баштою. На пішохідний фонтан відведено ще 28,42 млн грн., на фонтан із трьома чашами – 3,68 млн грн., а на квадратний фонтан – 2,82 млн грн.

Гумове плиткове покриття KR-3.05 на 4,24 млн грн. замовили по 1 634 грн./кв. м.

У липні в якомусь із проектів бюджету участі Дніпровської міськради ТОВ «Торгівельний дім «Н’ю-Лайн» пропонувало його по 1 170 грн./кв. м із ПДВ. Без урахування податку це становило би 975 грн./кв. м, що принаймні в півтора раза дешевше від нинішньої ціни від «Фірми «Гремко» для Дніпропетровської ОДА. Крім того, в інтернет-магазинах таке покриття можна знайти по 870 грн., однак незрозуміло, чи точно за квадратний метр.

Гумове плиткове покриття NP-16.01 на 1,77 млн грн. придбали по 1 623 грн./кв. м.

У березні на виграному «ТД «Н’ю-Лайн» тендері Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА воно коштувало на 10% дешевше – 1 474 грн./кв. м.

Перевірені ціни плитки, асфальту, бетону, щебеню, цегли і піску відповідають ринку.

Гарантійний строк на роботи і конструкції становить три роки. На заробітну плату піде 7,48 млн грн., тобто 3% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 3,12 млн грн. Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 227,89 млн грн.

Дніпровська «Фірма «Гремко» належить сину екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор» Тарасу Палію. Після зміни влади у 2014 р. на нього було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг іншою його фірмою ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС». У 2015 р. обидві справи закрили. Наприкінці того ж року він уступив половину «УПС» словацькій фірмі «Ароґраф» Ірини Гунази, відомої як контактна особа міської організації партії «Україна майбутнього» Святослава Олійника. Останній був заступником тодішнього губернатора Ігоря Коломойського (детальніше у статі «Приватна» конвертація боргів Дніпропетровська»).

Нині Палій лишився підписантом «УПС», а володіє нею віднедавна Дмитро Гончаров, який у 2016 році очолював Дніпропетровську САД. У свою чергу мер Дніпра Борис Філатов у 2016 році посварився з Ігорем Коломойським і зараз вживає заходів, щоб відібрати у нього контроль над місцевим аеропортом.

З осені 2017 року «УПС» не отримував великих дорожніх підрядів більше ніж на 10 млн грн., але нещодавно знову почав, вигравши тендер Дніпровської САД на 357,90 млн грн.

Натомість «Фірма «Гремко» Тараса Палія з лютого 2017 року отримала ремонтно-будівельних підрядів виключно в системі Дніпропетровської ОДА на 823,62 млн грн.

Єдиним конкурентом було кам’янське ТОВ «Комунальник» Світлани Кучер і Максима Бондаренка, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Керує ним Володимир Чорнолевський – чоловік Ірини Чорнолевської, котра очолює Управління праці та соціального захисту населення Амур-Нижньодніпровської районної у місті Дніпрі ради.

Донедавна засновниками «Комунальника» були Денис Тємєров і Наталія Царьова, до того – Олена Чухно і Ксенія Шипуліна, а ще раніше – Артем Резнік, який зараз володіє ТОВ «Дніпроспецліфтсервіс» із Дмитром Гриньовим.

Суперник разом з Олександром Бабановим є співзасновниками ТОВ «Бетаком-Д», а те у свою чергу виступає засновником ТОВ «АТЦ» із тими ж Шипуліною і Чухно.

Нагадаємо, з лютого «Комунальник» із низкою інших фірм фігурує в кримінальному провадженні №120180400000000232 про привласнення коштів посадовцями бюджетних організацій. За даними слідства, ті незаконно відхиляли дешевших учасників тендерів, щоб акцептувати перелічені фірми, з якими були у змові, що призводило до внесення фіктивних даних про витрачені суми в акти виконаних робіт. Деякі з інших фірм-фігурантів, як виявило дніпровське видання «Бюро.уа», належать до сфери впливу місцевих бізнесменів Леоніда та Володимира Дубінських.