В Черкасах оточення губернатора само оцінило і викупило через «СЕТАМ» дитсадок по стартовій ціні $90 за квадрат
19.10.2018   //   1301 Переглядів

Підприємства з оточення голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка самі оцінили і викупили дитсадок у Черкасах по стартовій ціні. Про це написав Олександр Безпрозванний у виданні «Кропива».

Будівля дитячого садка «Колосок» загальною площею 2620 кв м на вул. Нижня Горова, 40, на праві власності належала ПАТ «Азот». Через заборгованість перед державою на дитсадок було накладено арешт і цю будівлю було виставлено на аукціон.

13 квітня цього року пройшов аукціон на електронному майданчику ДП «СЕТАМ». На участь подавали документи чотири учасники, однак до аукціону було допущено лише ПП «Това», яке й придбало об’єкт по стартовій ціні оцінки дитсадка у 6,15 млн грн. Таким чином, квадратний метр був проданий за 2349 грн. або ж $90,5 за кв. м. (згідно з курсом НБУ).

В протоколі проведення торгів не вказується причина недопуску інших учасників.

Готуючи об’єкт до продажу, державний виконавець призначив оцінювати нерухомість ПП «Ажіо», яке й оцінило його в 6,15 млнгрн.

В описі об’єкту нерухомості йдеться, що в будівлі наявні мережі інженерно-технічного забезпечення: електромережа, центральне холодне/гаряче водопостачання, центральне теплопостачання. Фізичний стан конструктивів приміщення – задовільний, рівень опорядження – потребує ремонту. За функціональним призначенням та правовими документами об’єкт не має статусу дошкільного навчального закладу та не внесений у відповідний перелік.

Земельна ділянка, відведена під будівлю площею у 0,88 га, знаходиться в комунальній власності.

Вже у травні ПАТ «Азот» звернулося до Господарського суду Черкаської області з позовом до Державної виконавчої служби та ДП «СЕТАМ» про визнання недійсними електронних торгів з реалізації нерухомого майна та звіту про визначення ринкової вартості об’єкту нерухомого майна. Справа перебуває на розгляді.

Разом з тим у серпні за результатами перевірки СБУ розпочато кримінальне провадження за фактом заниження ринкової вартості об’єкту нерухомості.

Засновницею і власницею ПП «Ажіо», яке здійснювало оцінку, є Таісія Кононенко. Вона ж була засновницею і власником ПП «Това», яке придбало нерухомість по стартовій ціні. Через одинадцять днів після придбання об’єкту до власників ПП «Това» окрім Таісії Кононенко додалося ще два – Олександр Прокопчук та Костянтин Кубанов, які рівними долями стали власниками корпоративних прав. Останні двоє є співзасновниками низки фірм, які займаються нерухомістю разом з партнером голови Черкаської ОДА Юрія Фрунзе Казаряном (ТОВ «Добролюкс-11», ТОВ «Добролюкс-12», ТОВ «Добролюкс-13», ТОВ «Добролюкс-14»).