Сусідом Семочка в елітному кооперативі став екс-керівник підприємства «Укроборонпрома»
19.10.2018   //   653 Переглядів

Павло Барбул

Родина Павла Барбула  одразу після його звільнення з посади керівника «Спецтехноекспорту» обзавелася новим великим будинком у Конча-Заспі під Києвом. Вартість такого будинку стартує від 14 млн грн. Про це йдеться в розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Павло Барбул очолював держпідриємство «Спецтехноекспорт» («СТЕ») з початку 2015 і по літо 2018 року. Підприємство належить до складу держконцерну «Укроборонпром» і займається експортом зброї та товарів військового призначення.

17 липня 2018 року Барбул подав декларацію перед звільненням. Уже 14 серпня його мати, Каріна Атанасян, за договором купівлі-продажу стала власницею будинку на в елітному смт.Козин під Києвом. Йдеться про будинок на 435 кв м на кількох земельних ділянках загалом в 14 соток, з господарськими спорудами і фонтаном.

Хоча будинок записаний на мати Барбула, журналісти зафіксували, як вранці з кооперативу виїжджає мерседес самого екс-очільника СТЕ. Окрім того, з різницею в кілька хвилин з того ж кооперативу виїхав і Рейндж Ровер, записаний на Олену Барбул, вочевидь екс-дружину. Будучи чиновником, Барбул подавав декларації за 2016 і 2017 роки, серед членів родини вказував лише сина – жодної дружини та відповідно її майна не вказував.

Будинки такої площі в Козині, саме на цій вулиці на дамбі, продаються від  $0,5 млн  (без ремонту і немебльовані) до $1,75 млн. (з ремонтом і мебльовані), В перерахунку на гривні вартість такого будинку становить від 14 до 50 млн грн., ціна також варіюється залежно від розміру земельної ділянки.

У попередніх деклараціях Барбул вказував дві квартири (в Одесі та Києві) і одне авто – Мercedes-benz GL 350 CDI 4 Matic. У 2017 році задекларував 3 млн грн. зарплатні і заощаджень  готівкою  на 4,63 млн грн. В деклараціях про суттєві зміни за минулий рік також фігурували продаж нерухомості за 1 млн грн. (паралельно з декларації зникла маленька квартира в Одесі та земельна ділянка під Києвом) та отримана від матері в подарунок квартира в Одесі. При звільненні в декларації Барбула вже значилося майже 6 млн грн. готівкою – це близько $240 тис дол.

Будинок знаходиться в закритому кооперативі. Окрім Барбулів тут мають будинки екс-міністр транспорту Євген Червоненко, син екс-мера Києва Леоніда Чорновецького Степан, родина Сергія Семочка – екс-очільника столичного СБУ, а нині першого замголови Служби зовнішньої розвідки. Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» знайшла у родини Семочка нерухомості в Козині орієнтовною вартістю  $8 млн, які не відповідають офіційним доходам родини за останні 8 років,  а також російські паспорти. На третій день після виходу в ефір розслідування про Семочка НАБУ зареєструвало кримінальне провадження за фактом його можливого незаконного збагачення.

Від «Наших грошей»

В лютому президент Петро Порошенко звільнив гендиректора концерна «Укроборонпром» Романа Романова, який був призначений на посаду від разу після інаугурації президента. Новим керівником став Павло Букін. Після цього весною звільнився заступник гендиректора «Укроборонпром» Денис Гурак, який був куратором спец експортерів, та ще один заступник керівника «Укроборонпром» Артур Херувімов.

В 2017 році ГПУ заявила , що підозрює керівництво «СТЕ» у виведенні 198 млн грн., під час обшуків вдома у Барбула було знайдено $120 тис готівки. Можливі махінації на державному підприємстві з відмивання коштів розслідує і НАБУ.