На незаконній забудові Рибальського «Кузня» Порошенка заробить від $100 до $500 мільйонів
16.10.2018   //   1068 Переглядів

ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському», бенефіціарними власниками якого є президент Петро Порошенко та нардеп від БПП Ігор Кононенко, отримає від $100 млн до понад $500 млн від реалізації проекту забудови Рибальського півострова житловими кварталами.

Завод є користувачем понад 40 га комунальних земель на Рибальському півострові, на яких розташовані його приміщення. Відповідно до Детального плану території, який суперечить чинному Генеральному плану м. Києва, на ділянках «Кузні» будуть збудовані житлові квартали.

Незаконний ДПТ був затверджений на сесії Київради ще у вересні 2016-го силами депутатів пропрезидентської фракції «Солідарність» і фракції екс-мера Омельченка «Єдність».

Загалом на території заводу заплановано 671,5 тис кв м квартир і 221 тис кв м нежитлових приміщень.

Мінрегіон щороку фіксує статистику кошторисної вартості будівництва. У Києві вона зараз становить близько 13 тисяч гривень за квадратний метр.

На сусідніх із землями «Кузні» уже почав будуватись ЖК «Рибальський» –  майже зведено два будинки. Квадратний метр в цьому ЖК продають по 30-37 тисяч грн в залежності від стадії готовності будинку. Тобто прибуток – від 17 до 24 тисяч грн  (мінімум $600).

Розрахунок заробітку «Кузні» від забудови її території житлом можна проводити за трьома напрямками:

  • Якщо будувати все самому і самому ж продавати, загальний прибуток складе – близько $535 млн ($400 млн від квартир і $135 млн – від нежитлової площі).
  • Віддати землю в обмін на 12-15% побудованих у майбутньому квартир. Прибуток – $160-200 млн.
  • Продати землю гуртом. Прибуток – $80-100 млн.

Як відомо, 27 вересня група компаній «ТАС», яка належить бізнесмену і політику Сергію Тігіпку, повідомила, що має намір купити завод «Кузня на Рибальському». Ціна купівлі буде свідчити, чи справді це є для Тигипка бізнес-проектом, чи він неофіційно представлятиме інтереси попередніх власників.

Детальніше про забудовників і користувачів землі на Рибальському, а також про те, яким чином вдалося узаконити забудову півострова, читайте у матеріалі «Будка на Рибальському».