Запорізький онкодиспансер купив британський прискорювач за 65 мільйонів
13.10.2018   //  

КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» 8 жовтня за результатами тендеру замовила ТОВ «Біосенс» прискорювач за 64,85 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч для оснащення радіотерапевтичного відділення поставлять медичний лінійний прискорювач Elekta Infinity виробництва компанії «Elekta Limited» (Британія), а також:

  • системи позиціонування пацієнта для радіотерапії та радіодіагностики з допоміжним обладнанням та витратними матеріалами виробництва «MacroMedics B.V.»(Нідерланди);
  • комплект дозиметричного обладнання для медичного лінійного прискорювача з функціями IMRT, VMAT та SRS виробництва «PTW-Freiburg GmbH» (Німеччина);
  • апаратне забезпечення системи керування радіологічною інформацією Mosaiq;
  • джерело безперебійного живлення Ever Powerline Green 33 lite 60 у комплекті з акумуляторними батареями 26Аг виробництва «Ever Sp.z.o.o.» (Польща).

Торік КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» купив у цієї самої фірми такий прискорювач із системами позиціонування пацієнта за 57,50 млн грн.

Гарантійний строк на нове обладнання 2018 року випуску становить рік.

Ціна угоди на чверть нижча від очікуваної вартості закупівлі у 85,00 млн грн.

Столичний «Бioсенс» зі статутним капіталом 50 тис грн. належить директорці Аллі Шептицькій та Олександру Намясенку. Останній до 2012 року був заступником голови правління АТ «Банк «Таврика», а ще раніше працював у АКБ «ТАС-Комерцбанк».

До 2016 року засновником і директором «Біосенсу» значився Сергій Федоренко.

Усього з 2012 року переможець отримав підрядів на 283,10 млн грн.

Єдиним конкурентом із прискорювачем TrueBeam від «Varian Medical System, Inc.» (США) було ТОВ «Протек Солюшнс Україна», яким керує Андрій Скрипко. Його засновником є компанія «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а кінцевими бенефіціарами – фірма «Протек Солюшинз К/С» (Данія) і киянин Федір Кірпенко.

Останній донедавна входив до складу директорів датської «Protech solutions K/S» і володіє ТОВ «Інтегрейтед Медікал Груп». Раніше він був відомий як співзасновник Київської міської галузевої організації роботодавців «Асоціація виробників і постачальників науково-технічної та інноваційної продукції». Нині асоціацію записано на ТОВ «Алт Україна Лтд» Василя Соколинського і ПрАТ «Макрохім» Бориса Храновського. Ці двоє колись входили до складу засновників ТОВ «Хімлаборреактив», яке зараз належить лондонській «Кемлаб Інвест Лтд».