Топ-10 грантових угод держфонду Марини Порошенко
Найбільше отримали українські дизайнери одягу, кіно про вузьколійку та п’єса Олега Сенцова в театрі на Андріївському узвозі.
Державна організація «Український культурний фонд» Міністерства культури України цьогоріч оголосила тендерів щодо закупівлі послуг з організації культурних заходів на загальну очікувану суму 161,61 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
Найбільші десять угод уклали за переговорною процедурою, бо ці культурно-мистецькі проекти перемогли на конкурсах «Проекти національного партнерства», «Проекти міжнародного партнерства» або «Індивідуальні національні проекти».
- ТОВ «Тиждень моди» Олександра Соколовського та Ірини Данилевської за 2,00 млн грн. представить українських дизайнерів на тижнях моди у Нью-Йорку (10-14 вересня) та Токіо (22-27 жовтня) у партнерстві з «Vancouver Fashion Week».
Серед дизайнерів-кандидатів були Frolov, bobkova, Poustovit, Klimchuk, Baginskiy, Lake Studio та інші, а моніторинг результатів проекту вестиме комісія з найавторитетніших представників сфери, серед яких Олександра Дімітрієвич (Ukrainian Fashion Week), Jamal Abdourahman (Vancouver Fashion Week), Roza Sinayski (Тель-Авів) та Yu Masui (Токіо).
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 6-14 тис грн. на місяць.
- ФОП Недбаєв Олександр Миколайович отримає 2,00 млн грн. на створення документального фільму «Вигодські вузькоколійки – Колія життя» у партнерстві з компанією «Nouvelle Vague Factory Sarl GmgH» (Швейцарія).
Вузькоколійка в селі Вигода Івано-Франківської області також відома як «Карпатський трамвай». Фільм включатиме історії п’яти героїв з різних поколінь та розповість про вигодську і швейцарські вузькоколійки, тому його зніматимуть в Україні та Швейцарії.
- ТОВ «435 Філмс» Дар’ї Онищенко, Анни Паленчук і Марії Говорухи виграло 1,91 млн грн. на постановку п’єси Олега Сенцова «Номери» у Київському академічному драматичному театрі на Подолі (той, що збудований коштом «Рошену») в партнерстві з фірмою «MAQ Entertainment» (Грузія).
Вистава залишиться в репертуарі театру, а також буде показана на інших майданчиках в рамках гастрольної та фестивальної діяльностей по Україні та в інших країнах світу.
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 4-5 тис грн. на місяць.
Авторське право на п’єсу Сенцова придбають коштом співфінансування за 125 тис грн.
- ГО «Нова країна» Олега Муляра, Олени Комар і Романа Шутака заплатять 1,72 млн грн. за Міжнародний форум бандуристів з нагоди 100-річчя Київської капели бандуристів у партнерстві з Українською капелою бандуристів Північної Америки.
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 2-10 тис грн. на місяць.
- ТОВ «Джейс Ес Філмс» Юлії Сінькевич дали 1,61 млн грн. на підготовчий етап розробки художнього фільму «Леся Українка. Узлісся» у партнерстві з «FX Film Georgia LTD» (Грузія).
Проект включає розробку концепції, написання сценарію на основі біографії Лесі Українки, створення режисерського і продюсерського бачень, затвердження основного акторського складу та творчої групи, розробка та реалізація іміджевого оформлення, підготовка та зйомка тизеру, участь у кіноринках та копродакшн-маркетах.
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 2-4 тис грн. на місяць.
- ТОВ «Укркіно» Ольги Журженко за 1,50 млн грн. організує промо-кампанію фільму-претенденту від України на здобуття премії «Оскар» у Лос-Анджелесі, США у партнерстві з ГО «Асоціація продюсерів України».
Цього року Український Оскарівський комітет обрав фільм «Донбас» Сергія Лозниці.
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 6-11 тис грн. на місяць.
Загалом з урахуванням співфінансування послуги компанії-публіциста в Лос-Анджелесі (організація показів, просування, фуршет або вечірка, публікації у ЗМІ) обійдуться у 1,27 млн грн., а локальної знімальної групи – у 86 тис грн.
- ГО «Житомир, зроби голосніше!» Дмитра Дідуха, Вероніки і Людмили Зубко, Ірини Маренкової, Аліни Очеретяної та Олени Северенчук за 1,49 млн грн. організує фестиваль «Жовтень в Жовтні» на тему «Коли територія набуває ідентичності».
Партнерами є Житомирська ОДА, Житомирська міськрада і ТОВ «Я Галерея».
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 5-15 тис грн. на місяць.
- ФОП Коклонська Оксана Вікторівна за 1,48 млн грн. створить у Харкові АртХаб у партнерстві з ГО «Платформа ініціатив Теплиця», ГО «Сєвєродонецька молодіжна рада» та ГО «Вільна хата».
Хаб організовуватиме заходи і програми для підтримки й розвитку мистецтва та креативних індустрій, надаватиме доступ до простору, фінансів, баз даних тощо.
У бюджеті зарплати залучених працівників становлять 5-10 тис грн. на місяць.
- ФОП Григоренко Галина Володимирівна дадуть 1,47 млн грн. на проект національного нетворкінгу музикантів – оперу без стін «Дідона та Еней».
Партнерами є Одеська опера, а також філармонії Дніпра та Харкова.
У бюджеті зарплати штатних працівників становлять 3-95 тис грн. на місяць, а залучених – 6-95 тис грн. за проект. Найбільше за проект отримає диригент-постановник і художній керівник проекту Ілля Король – 95 тис грн., з яких 29 тис грн. – за співфінансуванням.
- Інститут прикладної фізики Національної академії наук України отримає 1,47 млн грн. за впровадження інноваційних методів досліджень та збереження об’єктів культурної спадщини.
Метою проекту є впровадження ядерно-фізичних методів для збереження артефактів культурної спадщини в Україні, а партнером – ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури м. Кам’янець-Подільський» («Утопік»).
У бюджеті зарплати штатних і залучених працівників становлять 4-9 тис грн. на місяць.
Директором створеного торік Українського культурного фонду є Юлій Федів, а головою наглядової ради – Марина Порошенко, дружина президента України Петра Порошенка.
Анна Сорока, «Наші гроші»