«Микитасі» розіграли 92 мільйони на залізницю до сховища ядерних відходів у зоні відчуження
08.10.2018   //   170 Переглядів

ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» («ЦППРВ») 3 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» будівництво залізничної колії за 92,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року на території комплексу виробництв «Вектор» у зоні відчуження мають запроектувати і збудувати «під ключ» інженерно-транспортні мережі сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. У даному випадку йдеться про залізничну колію з обгінною лінією та промисловим залізничним парком. Гарантійний строк якості робіт становить рік, а гарантійний строк експлуатації об’єкта – 30 років.

Оскільки проектування замовляють разом із будівельними роботами, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Власницею «БК «Укрбудмонтаж» є дружина президента «Укрбуду» та екс-депутата Київради від «УДАРУ» Максима Микитася Наталія. Раніше директором був тепер уже колишній помічник нардепа Микитася – Андрій Якусевич.

Брат останнього – Сергій Якусевич нині займає посаду заступника голови правління «Укрбуд». Він також був співвласником ТОВ «Мегаполісстрой», де іншим співвласником виступав Анатолій Войцехівський, якого правоохоронці звинувачують в самовільному захопленні ділянок та незаконному будівництві.

Усього з 2011 року переможець отримав підрядів на 1,25 млрд грн., з яких 929,00 млн грн. –  у вересні 2017 року в ДП «НАЕК «Енергоатом» на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) реакторів ВВЕР АЕС України.

Єдиним конкурентом була корпорація «Укртрансбуд», головою правління якої є Сергій Романенко. Вона є одним із засновників ТОВ «Будівельна Компанія «Адамант» зі складу корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролює вищезгаданий Максим Микитась.

У результаті розіграшу підряду близькими фірмами з незначним зниженням цін на торгах ціна угоди виявилась на 0,2% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 92,30 млн грн.