Голова Черкаської ОДА забрав за борг у партнера братів маєток на землі, де зводився будинок сімейного типу
21.09.2018   //   1435 Переглядів

Голова Черкаської обласної держадміністрації Юрій Ткаченко за борг забрав у власність родини будинок сімейного типу. Про це написав Олександр Безпрозванний у виданні «Кропива».

Мова йде про заміське помістя керівника ОДА в с. Коробівка, Золотоніського району Черкаської області, яке знаходиться на березі Дніпровських плавнів.

Як з’ясувало видання, у 2008 році власником земельної ділянки 1,23 га по вул. Набережна 102 в селі Коробівка було ПП «Надія». Як тоді, так і нині цільове призначення ділянки – «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення». Тобто статус земельної ділянки не дає можливості розміщення на ній приватної житлової забудови.

ПП «Надія», будучи власником ділянки, почала будівництво на ній будинку сімейного типу. У 2008 р. Казарян Фрунзе Тельманович за договором купівлі-продажу придбав землю в приватну власність разом із незавершеним будівництвом будинку сімейного типу (готовність на час придбання 35%).

Після придбання незавершеного будівництва та земельної ділянки, новий власник здійснив самочинне будівництво нерухомого майна – двох житлових будинків, господарської будівлі, гаража, огорожі. А в листопаді 2009 року звернувся до Золотоніського міськрайонного суду, який узаконив самочинне будівництво, посилаючись на те, що воно не порушує прав інших громадян.

У лютому 2011 року Ткаченко та його дружина Марина за договором іпотеки позичили Фрунзе Казаряну 500 тис. грн. зі строком повернення до 1 березня цього ж року. Умовами договору також було визначено, що в разі прострочення повернення боргу, позичальник зобов`язаний сплатити позикодавцю відсотки в розмірі 0,4 % від суми боргу за кожний день прострочення, починаючи з 1 березня 2011 року та по день фактичного повернення усієї суми позики.

Як гарантію, в іпотеку позичальник заклав домоволодіння та земельну ділянку в с. Коробівка, по вул. Набережна 102. У вересні 2011 року сторони уклали додаткову угоду, якою предмет іпотеки (домоволодіння та земельну ділянку) оцінили в 1,93 млн грн.

Враховуючи, що позичальник свої зобов’язання по поверненню боргу не виконав, а з нарахуванням відсотків за прострочення на початок грудня 2011 сума боргу вже складав 1,50 млн грн., кредитори звернулися в суд.

За рішенням Золотоніського міськрайонного суду у 2012 р. за родиною Ткаченків офіційно було визнано право власності на домоволодіння в Коробівці. Відповідач в суді позовні вимоги визнав.

Нині ділянка огороджена парканом до води, без вільного доступу до Дніпра. Хоча виконавчими органами Коробівської сільради захисна прибережна смуга встановлена у розмірі 20 метрів.

На фото – острів для причалу кораблів і спеціально намита дамба для створення тихої бухти

ПП «Надія», Фрунзе Казарян тісно пов’язані з родиною Ткаченків та фактично є однією бізнес-групою з інтересами в різних економічних сферах регіону. Зокрема, Фрунзе Казарян разом з братами голови Черкаської ОДА Дмитром та Радиславом Ткаченками є співзасновником ПП «Ринкові Технології» («Фермерський ринок»), СВК «Струмок», ТОВ «Золотоніська Індича Фабрика».

Від «Наших грошей»:

У своїй декларації за 2017 рік Юрій Ткаченко вказав, що живе у с. Корбівка, де разом з дружиною має 1,23 га землі по вул. Набережна 102 та житловий будинок садибного типу на 463 кв м.