Погана новина про законопроект Курячого, що ліквідує оцінщиків, і залишить схему
17.09.2018   //   535 Переглядів

Після поганих новин про те, з якими формальними порушеннями оточення Антоші Яценка заводили на потоки оціночної бази ФДМУ та «фейковість» електронного модулю оцінки, розглянемо новий скандальний законопроект.

Представники оцінщиків в ході робочої зустрічі в АМКУ під керівництвом державної уповноваженої Агії Загребельської 14 вересня навели багато даних про пов’язаність електронних майданчиків, які виступили «прокладками» на потоках. А також висловились про небезпеку монополізації ринку взагалі.

Оцінювач Юрій Андрусенко відмітив таку дубину в руках угрупування, яке контролює доступ до бази. Якщо куратори площадок дадуть відмашку не брати з якихось оцінювачів гроші за доступ до бази, це зробить їх привабливішими в очах людей, яким і потрібна оцінка квартири з якнайменшими затратами. Відтак дуже скоро на ринку не залишиться нікого окрім «уповноважених». Наприклад, така собі фірма «Інео-плюс» вже вантажить в систему сотні оцінок, що є велетенською цифрою на фоні інших учасників ринку.

Звісно, такий спротив ринку викликав у організаторів схеми бажання його придушити. Асташев повідомив, що той самий нардеп Курячий зареєстрував законопроект №9054 (головним визначено комітет тієї самої Южаніної), який взагалі виключає вищезгадані приватні майданчики-«прокладки» і оцінщиків з процесу податкової оцінки. Передбачено, що люди будуть самотужки звертатись до бази і отримувати від неї ціну квартири, яку і має зареєструвати у базі вже через нотаріуса.

«Фонд підтримує цей документ, оскільки він зніме багато питань. Інформація [про ціну нерухомості] за цим законом оновлюється раз на місяць. Громадянин звертається до цієї бази і отримує ціну. Тобто виключаються ті, хто формує податкові зобов’язання. Таким чином, буде істотно обмежена кількість оцінювачів, які працюють на ринку. Процедура податкової оцінки буде максимально автоматизована. Оцінювачі залишаються тільки з питань оренди, деяких питань приватизації – тобто 500-1000 оцінювачів», – спрогнозував Асташев скорочення кількості взагалі існуючих в Україні оцінювачів, яких зараз є близько 5 тисяч.

Замголови ФДМУ Євген Асташев здивував віце-президента Нотаріальної палати Ольгу Оніщук та інших анонсом знищення оцінщиків в Україні.

Також Асташев повідомив, що до цієї бази вже можна вносити рухоме майно і взагалі дія модулю розповсюдиться ледь не на все, що потребує оцінки для якихось операцій.

Давайте подивимось, що може бути у випадку реалізації цього плану.

Майже все що рухається і не рухається буде проходити оцінку не через оцінщиків з ліцензіями, а через невідомо як працюючий електронний модуль Єдиної бази ФДМУ, в яку обіцяють вносити невідомо які «ринкові» орієнтири. Контроль за цим всім урядовою нормативкою зрештою віддадуть, скоріше за все, якомусь держпідприємству, яке і отримуватиме плату з населення і державне фінансування (саме так зараз влаштовані потоки в Мін’юсті). Кошти з держпідприємства можна виводити по тисячу і одному способу (від ліцензійного софту до закупівлі послуг). Задля того аби споживачам здавалось, що це перемога, ціну, можливо, знизять з нинішніх 510 гривень наприклад вдвічі.

І все. Залишиться тільки державний збирач грошей, анонімний куратор електронного модулю і дійне стадо.

Погодьтесь, у цього витвору законодавчого схематозу можуть знайтись поціновувачі, які скажуть «Ай да Яценко, ай да сукин сын!».

Нагадаю, раніше повідомлялось:

 

Блог від: Юрій Ніколов