Перед хабарем за торфяник керівник Держгеонадр підписав газові спецдозволи «прокладкам» та Фуксу
11.09.2018   //   1113 Переглядів

Державна служба геології та надр 31 серпня без проведення аукціонів видала вісім спеціальних дозволів на геологічне вивчення та промислову розробку родовищ нафти та газу, а також розширила межі газових родовищ ще для п’яти спецдозволів.

Відповідний наказ № 300 підписав в.о. голови Держгеонадр Микола Фощій, який тимчасово виконував функції керівника відомства у час відсутності Олега Кирилюка.

Держгеонадра розширили площу дії п’яти спецдозволів для компанії «Іст Юроуп Петролеум», розширені межі видобутку Клюшниківській, Боярсько-Чапаївській, Дружинінській, Майорівській та Південно-Свистунівській площах. Всі ці ділянки знаходяться в Полтавській області.

Дві третини статутного фонду належить кіпрській «Хартлог лімітед», власником якої називають Павла Фукса.

Спецдозволи без проведення аукціону були видані ТОВ «Твинс груп», ТОВ «Еліон інвест» та ТОВ «Сенс-Д», які в липні отримали відповідні погодження від Полтавської обласної ради. Тоді ж депутати проголосували і про неконкурентний доступ до надр ТОВ «Прайс компані», але її переліку отримувачів спецдозволів не згадано.

Як повідомляли «Наші гроші», «Твинс груп», «Еліон інвест» та «Сенс-Д» були створені в 2017 році і досвіду роботи з видобутку газу та нафти не мали. Спецдозволи видані на 20 років на розробку ними Дубровської, Бобрицької та Звязівської площ.

Також Фощій підписав спецдозвіл на видобуток газу без проведення аукціону ТОВ «Арабський енергетичний альянс», яке отримало на 20 років Північно-Яблунівське родовище в Полтавській області. Відомо, що фірма вже працювала на цій ділянці з 2002 року, але в 2016 році термін дії спецдозволу закінчився.

«АЕА» також має спецдозвіл на роботи на Білоусівсько-Чорнухинській площі в Полтавській області, який дії до 2031 року.

Власниками фірми через кіпрську компанію «Зойнел лімітед» вказані мешканці Саудівської Аравії Раід Хабіб а бу Хамсін і Маджід Хусейн аль Фаріс, а також іспанець Альфонсо Мануель Лопес.

Також ж цим наказом Держгеонадр продовжив дію спецдозволів АТ «Укргазвидобування на Південно-Коломацьке родовище (Харківська обл.), Мигринське родовище та Західно – Ольхівська площа (Луганська обл.), а також на Лютнянське родовище (Закарпатська обл). Спец доводи продовжені на 20 років.

Нагадаємо, 3 вересня прокуратура Київської області спільно зі співробітниками Департаменту захисту економіки Нацполіції затримала Миколу Фощія за підозрою в отриманні $3 тис хабара за видачу спецдозволу на видобуток торфу.