Держкосмос замовив брату Миримського розробку радіотелескопа на базі антени в Золочеві за 8 мільйонів
07.09.2018   //   1273 Переглядів

Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України 30 липня за результатами тендеру замовив ПрАТ «Науково-виробниче підприємство «Сатурн» розробку радіотелескопа на 8,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У березні «Сатурн» без торгів отримав підряд на розробку технічних пропозицій щодо напрямків модернізації антенних систем КТНА-200 і MARK-4B Центру космічних досліджень і зв’язку в Золочеві Львівської області за 195 тис грн.

У травні Радіоастрономічному інституту Національної академії наук України без торгів замовили розробку технічного завдання на створення радіотелескопа РТ-32 на базі антенної системи MARK-4B для участі в РНДБ-експериментах за 99 тис грн. Йдеться про радіоінтерферометрію з наддовгою базою – вимірювання координат рознесених на великі відстані радіоджерел (наприклад, квазарів, активних ядер галактик).

За нинішньою угодою, «Сатурн» до кінця року виконає дослідно-конструкторську роботу зі створення радіотелескопа РТ-32. Зокрема модернізують систему керування та елементи приймального тракту антенної системи MARK-4B, протестують систему керування на реальних сигналах від космічних об’єктів у С-діапазоні, а також виготовлять блоки радіоприймальної системи для організації роботи радіотелескопа в С- і К-діапазонах.

Співвиконавцями у договорі зазначені Інститут радіоелектроніки ім. О.Я.Усікова НАНУ та Кафедра контрольно-вимірювальних систем Тернопільського НТУ ім. І.Пулюя.

Основним акціонером столичного виробника радіоприладів «НВП «Сатурн» є Дмитро Миримський – брат покійного екс-депутата ВР АР Крим та екс-нардепа від партії «Союз» по округу в Крим Льва Миримського. Крім того, суттєві частки мають Владислав та Ірина Чмелі, а також ПрАТ «УПТК» Владислава, Володимира, Ірини і Людмили Чмілів.

На сайті фірми в розділі перспективних розробок розміщена «Багаточастотна радіоастрономічна приймальна система (РПС) для оснащення антен радіотелескопів».

Усього з 2008 року переможець отримав підрядів на 14,35 млн грн.

Єдиним допущеним конкурентом було київське ПрАТ «РОКС» Максима Бойченка і Петра Ксьонзенка.

Натомість Інститут космічних досліджень НАНУ та Держкосмосу не допустили до аукціону, бо він не наклав на свою пропозицію електронний цифровий підпис.