Запоріжжя за лізинговою схемою купило білоруські автобуси вартістю 204 мільйони
05.09.2018   //   539 Переглядів

КП «Запоріжелектротранс» 27 серпня уклало угоду з ПАТ АБ «Укргазбанк» про купівлю автобусів за схемою фінансового лізингу. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Державний банк без відкритих торгів придбає 50 нових низькопідлогових автобусів МАЗ 203085 (Білорусь) Євро 5 не раніше 2018 року випуску та передасть їх комунальникам у лізинг на три роки. Продавець автобусів невідомий, бо «Укргазбанк» не зазначив його в договорі із запорожцями та не публікував у «Прозорро» звіт про укладення договору закупівлі.

До 7 вересня «Запоріжелектротранс» сплатить аванс 1,90 млн євро, або 61,20 млн грн., тобто 30% загальної ціни автобусів.

Загальна ціна автобусів становить 6,33 млн євро, або 204,00 млн грн., тобто 4,08 млн грн. за штуку (за такою ж ціною цю модель зараз продають дилери МАЗ у Росії – 9,61 млн руб. за штуку). Лізингова ставка складає 17,8% річних від залишку несплаченої ціни автобусів.

Право власності на автобуси перейде до «Запоріжелектротрансу» після виплати всіх лізингових платежів та укладення договору викупу по 100 грн. за кожен автобус.

Закупівлю провели без відкритих торгів, оскільки послуги фінансового лізингу не підпадають під закон «Про публічні закупівлі». У червні Запорізька міськрада дозволила «Запоріжелектротрансу» укласти договір на закупівлю рухомого складу в лізинг.

Нагадаємо, в липні Краматорськ узяв чотири тролейбуси у лізинг в АТ КБ «ПриватБанк».

Детальніше про обхід «Прозорро» і закону «Про публічні закупівлі» за допомогою схеми фінансового лізингу читайте у статті «Сміттєвий вибрик Філатова».