З червня гроші з усіх кас київського метро мінюстівці забирають на виплату мільярдного боргу «Укррослізингу»
03.09.2018   //  

Державний виконавець Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту 7 червня виніс постанову про арешт коштів КП «Київський метрополітен», що перебувають у всіх касах метрополітену та надходять до них. Про це свідчить ухвала Госпсуду Києва від 22 серпня.

Арешт накладено у межах виконавчого провадження, по якому з метрополітену стягується 1,83 млрд грн боргу на користь ТОВ «Укррослізинг».

Вказаною постановою визначено, що арешт поширюються також на кошти, що надходять до всіх кас метрополітену після прийняття зазначеної постанови. При цьому вказано, що усі видаткові операції з кас слід зупинити.

Усі кошти з кас метрополітену мають зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в «Укрсиббанку».

Це триватиме до повного виконання рішення суду по стягненню 1,83 млрд грн боргу.

КП «Київський метрополітен» оскаржив арешт власних коштів у касах, та суд визнав дії держвиконавця правомірними. Зокрема, суд не прийняв до уваги твердження метрополітену про те, що арешт грошей в касах суперечить приписам Інструкції з організації примусового виконання рішень (наказ Мін’юсту №512/5 від 02.04.2012), «оскільки в даній Інструкції міститься порядок дій виконавця щодо вилучення готівки з кас боржника, в той час як накладення арешту на такі кошти спрямоване на їх фізичне збереження з метою виконання рішення суду».

Крім того, суд нагадав, що торік влітку близько місяця теж діяла аналогічна постанова ДВС, якою накладався арешт на кошти, що перебувають у касі КП та надходять до неї, а також зупинялися видаткові операції з кас на суму стягнення. Торішня постанова не оскаржувалася метрополітеном і виконувалася шляхом зарахування коштів на розрахунковий рахунок КП у банку.

Нагадаємо, 31 січня 2017 року Київський апеляційний госпсуд постановив стягнути з КП «Київський метрополітен» на користь ТОВ «Укррослізинг» 1,97 млрд грн заборгованості за договором про фінансові лізингові послуги, відповідно до якого фірма у 2009 році передала метрополітену у користування 40 вагонів головних та 60 вагонів проміжних.

КАГС вказав, що метрополітен має виплатити фірмі 365,97 млн грн боргу з оплати вартості частини предмету лізингу; 112,30 млн грн – борг з оплати відсотків за користування предметом лізингу; 229,09 млн грн – інфляційні втрати; 42,03 млн грн – пеня за неналежне виконання зобов’язання; 25,33 млн грн – 3 % річних; а також 1,19 млрд грн – коефіцієнт коригування.

6 лютого 2017 року госпсуд Києва видав судові накази про стягнення вказаної заборгованості, на підставі яких 16 березня того ж року Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження №53587903.

У квітні 2017-го Вищий госпсуд вирішив, що метрополітен не повинен сплачувати фірмі 42,03 млн грн пені за неналежне виконання зобов’язання, залишивши решту стягнень без змін.

28 серпня держвиконавець на прохання самого «Укррослізингу» повернув фірмі судові накази про стягнення боргу з метрополітену. Станом на вересень 2017 року у рамках ВП №53587903 з КП «Київський метрополітен» всього було стягнуто 155,92 млн грн, з яких 140,33 млн грн на користь «Укррослізингу» і 15,59 млн грн виконавчого збору.

2 лютого цього року після повторного звернення «Укррослізингу» держвиконавець відкрив нове виконавче провадження №55700556 по стягненню боргу з «Київського метрополітену», в межах якого і була винесена постанова про арешт коштів боржника від 7 червня.

У 2008 році власником «Укррослізингу» було ТОВ «Київринг» Андрія і Владислава Лебедів, які зараз є помічниками нардепа від БПП Сергія Алєксєєва – президента фан-клубу братів Кличків. Напередодні підписання угод з метрополітеном «Укррослізинг» перейшов у власність кіпрської «Impofirm Consulting Limited», близької до екс-регіонала Юрія Іванющенка.

Наразі засновником «Укррослізингу» є кіпрська компанія «Укррослізинг Сайпрус Лімітед», бенефіціаром якої з серпня значиться Уве Крістіан Ешнер з Відня. За даними «Youcontrol», до нього бенефіціаром фірми з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який почав скуповувати активи в Україні після зміни влади.