Суд скасував арешт незаконного будівництва ЖК «Науковий» на Куренівці, яке зводить фірма з «Укогруп»
16.08.2018   //  

Печерський райсуд Києва скасував арешт, накладений на незавершене та завершене будівництво по вул. Петропавлівська, 40 у Подільському районі Києва, яке проводить ТОВ «Компанія «Будінвест Капітал». Про це свідчить ухвала від 19 липня.

Компанія «Будінвест Капітал» будує житловий комплекс «Науковий» на ділянці площею 0,14 га. Ця ділянка обліковується за ДП «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні» (ДП «ДНДІ ІТЕЕ»). Це ж держпідприємство виступило замовником будівництва.

У серпні 2015 року у рамках розслідування кримінального провадження про незаконні забудови групою компаній «Укогруп» на незавершене та завершене самовільне будівництво по вул. Петропавлівській, 40 було накладено арешт.

Тоді суд встановив, що ділянка по вул. Петропавлівській, 40 входить у список земель,  які службові особи групи компаній «Укогруп» у 2012-2014 роках зайняли самовільно, і незаконно розпочали на них самовільне будівництво житлових та офісно-торгово-житлових комплексів.

Слідство встановило, що «Будінвест капітал» станом на літо 2015 року здійснювало будівництво ЖК «Науковий» на підставі підроблених документів та всупереч чинному законодавству.

Так, допитана як свідок особа, що, згідно з декларацєю про початок виконання будівельних робіт по вул. Петропавлівській, 40 від 22.04.2013, зазначена як інженер з технічного нагляду, повідомила «у категоричній формі про те, що ніякого відношення до даного будівництва не має».

У свою чергу допитаний як свідок в.о. директора ДП «ДНДІ ІТЕЕ» показав, що у липні 2012 року він від імені ДП уклав з «Будінвест Капіталом» договір про часткову участь у реконструкції об’єкта нерухомого майна та передачу функцій замовника. Однак, замість реконструкції фірма знесла існуючу будівлю і почала будівництво житлового комплексу. В.о. директора заявив, що будівлю держпідприємства було знесено без його дозволу.

Вказане будівництво 18.08.2015 на підставі постанови слідчого Головного слідчого управління МВС України визнано речовим доказом в кримінальному провадженні.

У жовтні 2016 року суд визнав ДП «ДНДІ ІТЕЕ» банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру. Однак, 1 серпня 2017 року Вищий госпсуд задовольнив скаргу Міненерговугілля і скасував постанову суду про визнання ДП банкрутом. При цьому ВГСУ передав справу на розгляд до Госпсуду м. Києва на стадію розпорядження майном. Головою комісії з припинення ДП є Агафонов Олег Юрійович.

19 липня Печерський райсуд задовольнив клопотання розпорядника майна ДП «ДНДІ ІТЕЕ» і скасував арешт незавершеного та завершеного будівництва по вул. Петропавлівська, 40.

Слідчий суддя Олексій Соколов дійшов висновку, що слідство не надало йому доказів, що продовження арешту є наразі доцільним та співмірним цілям кримінального правопорушення. Крім того, з матеріалів клопотання вбачається, що накладений арешт порушує права підприємства на розпорядження належним йому майном, зазначив суддя.

Засновником ТОВ «Компанія «Будінвест Капітал» з 2007 по 2012 рік було ТОВ «Вікна Сервіс» Анатолія Войцехвіського. У 2012 році він і сам на кілька місяців увійшов до складу засновників «Будінвест Капіталу».

У 2013 році засновниками компанії стали Георгій Каунов (40,5%) та ТОВ «Управляюча компанія «Сіті Груп» і ТОВ «Радуга Сіті» (разом – 59,5%). Кінцевими засновниками «Сіті Груп» і «Радуга Сіті» є кіпрські компанії «Ербургхс Холдінгс Лімітед» і «Меілутіс Менеджмент Лімітед». Ці ж кіпрські фірми є засновниками фірм-забудовників ТОВ «Управляюча компанія «Укогруп», якою у 2013 році керував Олександр Анатолійович Войцеховський.

Відзначимо, що ДП «ДНДІ ІТЕЕ» також завідує дослідно-виробничим випробувальним комплексом, що знаходиться на ділянці 10 га в урочищі «Сваром’я» села Лебедівка Вишгородського району Київської області. Цей комплекс незаконно був відчужений, і суд нещодавно наказав повернути його державі. Однак, наразі це ускладнюється тим, що приміщення були перепродані.