«Київський метрополітен» викинув «микитасів» з 6-мільярдного тендеру по будівництву метро на Виноградар
13.08.2018   //  

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» 10 серпня відхилило пропозицію ТОВ «Будівельна Компанія «Адамант» (Мукачеве) з тендеру на будівництво лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар очікуваною вартістю 5,99 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірму «Адамант» відхилили за формальні помилки в документах щодо освіти кількох інженерів, відсутності усіх підписів на документах про оренду транспорту. Також фірма надала банківську гарантію у розмірі 29,90 млн грн., текст в частині умов виплати якої не відповідав тендерній документації. В «Прозорро» наразі немає даних про оскарження відхилення.

Фрагмент угоди на аренду прохідницьких щитів у Чехії, в якому вказано, що “Адамант” входить в корпорацію “Укрбуд”

«Будівельна Компанія «Адамант» входить до складу держкорпорації «Укрбуд», діяльність якої контролює народний депутат Максим Микитась і Юрій Пелих. За даними «Youcontrol», власниками «Адаманту» є фірми «Добробуд», «Укртрансбуд», «Шляхо-будівельне управління №14» і «ЮТЕМ-інжиніринг». Бенефіціарами вказані Олег Березовський, Костянтин Будьонний та Андій Стальний.

Сама компанія «Адамант» не має досвіду у будівництві метро, однак «Київський метрополітен» і не вимагав цього від учасників тендеру. Замовнику було достатньо аби відповідний досвід був у субпідрядника. Субпідрядником «Адаманту» було ПрАТ «Південспецбуд», яке будувало у Харкові ділянки метро від станції «Проспект Перемоги» до станцій «Наукова» і «Олексіївська». «Укрбудівці» планували будувати метро в Києві за допомоги двох орендованих у Чехії тунелепробивних щитів (по 144 тис євро за штуку).
До участі в тендері допущені два учасники ПрАТ «Інтербудтонель» (бенефіціар Володимир Петрук) та «Київметробуд» (бенефіціар Сергій Кияшко).

«Київметробуд» будував метро у Києві самотужки, відтак субпідрядників не планував. «Інтербудтонель» планував залучити субпідрядником ПАТ «Дніпрометробуд», яке у якості досвіду заявило будівництво метрополітену у Дніпропетровську згідно з угодою від 1999 року.

Нагадаємо, тендер був оголошений ще у січні, однак аукціон кілька разів переносив сам замовник, по ходу знизивши очікувану вартість від 6,32 млрд до нинішніх 5,99 млрд грн. Також «Київметробуд» безуспішно намагався оскаржити дискримінаційні вимоги тендерної документації, однак пропустив терміни.

Умовами тендеру передбачено будівництво до вересня 2021 року дільнці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі. Передбачено будівництво станцій «Мостицька» та «Проспект Правди» та дільниця вилочного відгалуження в бік станції «Виноградар» (І черга будівництва).