Поліція підозрює дружню «тимошенківцю» фірму у виведенні 12 мільйонів на дитячому харчуванні
09.08.2018   //   176 Переглядів

Черкаська поліція вважає, що службовці ТОВ «Каштан-Плюс» у змові з посадовцями Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради організували незаконну схему з привласнення бюджетних коштів під час постачання харчів до дитсадків по значно завищеним цінам, уникаючи проведення відкритих торгів, а також проводячи безтоварні операції та конвертацію коштів у готівку. А прокуратура хоче скасувати низку допугод про здороженню харчів.

Про це написали Сергій Макаренко у «ІнфоМісті» та Артур Чемирис у «Dozorro».

У 2017 році «Каштан-Плюс» освоїло понад 40 млн грн. на придбання та поставку продуктів харчування в дитсадки. У лютому цього року освітяни уклали з товариством 28 прямих угод (всі вартістю до 200 тис грн.) на 6 млн грн. Були закуплені соки, масло, макарони, хліб, какао тощо.

У судовій ухвалі зазначається, що «Каштан-Плюс» у свою чергу закуповує продукти у ТОВ «Хлібний Дім – Україна». М’ясо яловиче закупляється за 65 грн./кг, а реалізовується до департаменту по 74 грн./кг, печінка яловича за 39 грн./кг, а реалізовується за 62,5 грн./кг.

Тобто, службовці «Каштан-Плюс» закуповують набагато менше продуктів харчування за значно нижчими цінами, ніж фактично поставляють за завищеними цінами до Департаменту освіти.

Слідчий ГУ Нацполіції Валентин Мельник в судовому засіданні повідомив, що депутат Черкаської міськради від «Батьківщини» Юрій Тренкін, родині якого належить «Хлібний Дім – Україна», перебуває у дружніх відносинах із керівництвом «Каштан-Плюс» – головного гравця щодо постачання дитячих харчів у Черкасах. Хоча раніше Тренкін називав «Каштан-Плюс» «очевидною корупцією». Також Тренкін має вплив на екс-директора міської освіти, а нині відстороненого заступника мера Ігоря Волошина.

Поліція проаналізувала видаткові накладні та встановила ймовірне їх підроблення, оскільки в графах «здав» та «прийняв» містяться однакові підписи. За підрахунками правоохоронців, внаслідок «схеми» бюджету завдано збитків на більш ніж 12 млн грн.

Згідно з іншою судовою ухвалою, в кінці червня 2018 р. місцева прокуратура звернулась до суду, щоб визнати  недійсними низку додаткових угод, укладених між освітянами та «Каштан-Плюс». Зокрема, щодо збільшення вартості курячих яєць, здороження низки овочів та фруктів. Крім того, від постачальника  вимагають повернути 100 тис грн. завданих збитків.

Як повідомлялося, у 2016 році черкаські чиновники хотіли заплатили «Каштан-Плюс» рекордні 205 млн грн. за постачання дитячих харчів у дитсадки та школи до кінця 2019 року. Розгорнувся скандал, пов’язаний із маніпуляціями у цінових пропозиціях. В результаті закупівлю відмінили.

ТОВ «Каштан-Плюс» належить Ганні Олексенко, яка також є директором, Валентині Гладун та Дмитру Олексенку.

Не дивлячись на кримінальну справу (причому раніше «Каштан-Плюс» підозрювали у заниженні цін на ряд продуктів (повидло, соки) за рахунок їх низької якості з використанням начинки та ароматизаторів, які не дозволяються для вживання дітям у ДНЗ), черкаські освітяни збираються  і далі укладати з «Каштан-Плюс» угоди про постачання дитячого харчування на мільйони гривень.