НАЗК почало збір даних щодо юриста АМКУ з фірми Бернацького на предмет конфлікту інтересів по СЕТАМу
08.08.2018   //   140 Переглядів

НАЗК почало «збір фактичних даних», на основі яких може бути встановлено наявність або відсутність у діях керівника юридичного департаменту АМКУ Даніїла Федорчука ознак адміністративного порушення, пов’язаного з корупцією. Про це НАЗК повідомило Центру протидії корупції.

Юристи Центру протидії корупції у червні подали заяву у НАЗК із вимогою перевірити Федорчука на наявність конфлікту інтересів.

Річ у тім, що саме керівник юридичного департаменту підготував висновок про наявність конфлікту інтересів у одного з державних уповноважених Антимонопольного комітету України – Агії Загребельської, яка виявила численні порушення в роботі системи «СЕТАМ». Це монопольна система продажу арештованого та конфіскованого державою майна, створена Міністерством юстиції України.

Загребельську звинувачують в конфлікті інтересів через те, що вона, мовляв, в 2014-2015 роках обіймала посаду першого заступника голови Державної виконавчої служби, тому «брала участь у формуванні, а також реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень».

Якщо НАЗК визнає цей епізод конфліктом інтересів у Загребельської, то вона може бути відсторонена від справи, і «СЕТАМ» може залишитись монополістом.

У свою чергу Даніїл Федорчук, який готував відповідне рішення щодо Загребельської, у цій історії може мати більш очевидний конфлікт інтересів. До призначення керівником юрдепартаменту АМКУ він працював юристом юридичної фірми «Integrites». Старшим партнером компанії «Іntegrites» є Руслан Бернацький, який є чоловіком першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької, яка безпосередньо опікується монополією «СЕТАМа».

Нагадаємо, рішення Антимонопольного комітету стосовно примусу Мін’юсту до усунення монополії «СЕТАМу» перенесене на жовтень через вказане подання голови АМКУ Юрія Терентьєва, підготоване Даніїлом Федорчуком, та аналогічну заяву Мін’юсту до НАЗК стосовно Загребельської.