Суд дозволив Супруненкам зробити у культурній пам’ятці на Хрещатику заклад громадського харчування
06.08.2018   //  

Окружний адмінсуд Києва дозволив ТОВ «Пропріо-рітейл» і ТОВ «Прометей-сяйво» проводити роботи у 3-поверховій будівлі на вул. Хрещатик, 48 у Києві для перетворення її в заклад торгівлі та громадського харчування. Про це написала Анна Камєліна у «KиевVласті».

Суд з’ясував, що у 2014 р. Держархбудінспекція в Києві позапланово перевірила дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності «Пропріо-рітейл» на вул. Хрещатик, 48 під час капремонту з переплануванням груп нежитлових приміщень 1-го, 2-го поверхів , підвалу і техпідпілля з об’єднанням в одне приміщення для розміщення закладу торгівлі та громадського харчування.

ДАБІ встановило, що будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. При цьому, проект перепланування передбачає архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, що за своїм змістом є реконструкцією, а не ремонтом. Таким чином, ДАБІ в акті перевірки зазначило помилкове визначення проектувальником «Прометей-сяйво» виду будівельних робіт.

ДАБІ дійшла висновку, що будівельні роботи проводяться без одержання належним чином розробленої проектної документації і видала припис про призупинення підготовчих і будівельних робіт, які не відповідають законодавству і будівельним нормам.

«Пропріо-рітейл» та «Прометей-сяйво» звернулися до суду з позовом, аби визнати протиправним і скасувати рішення ДАБІ.

У суді позивачі стверджували, що правильно визначили категорію складності об’єкта будівництва (III категорія). У ДАБІ наполягали на тому, що будівля на вул. Хрещатик, 48, є об’єктом культурної спадщини, внаслідок чого будь-якому будівництву повинна бути присвоєна категорія складності не нижче IV, що є підставою для отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Суд зауважив, що факт постановки будівлі на облік як пам’ятки архітектури місцевого значення не є підставою для віднесення об’єкта до IV категорії складності. Суд дійшов висновку, що відповідач не довів, що роботи у приміщеннях будівлі є реконструкцією, а також що роботи на Хрещатику, 48 здійснюються у межах предмета охорони об’єкта культурної спадщини, оскільки згідно з висновком експертів, предметом охорони у цій будівлі не може бути внутрішнє планування, приміщення інтер’єрів 1-3 поверхів, де відсутнє автентичне оздоблення, визначене інвентарними картами.

Суд визнав, що вся проектна документація з ремонту відповідає чинному законодавству і складена без порушень. Тому 16 липня 2018 року суддя Євгеній Аблов задовольнив позови приватних фірм і скасував припис і низку інших рішень ДАБІ.

Видання звернуло увагу, що статус об’єкту культурної спадщини Києва будівлі на Хрещатику, 48 надано розпорядженням КМДА від 1998 р. Будівля визначена як прибутковий будинок кінця XIX ст.

Засновниками ТОВ «Пропріо-рітейл» є ТОВ «Палладіс», ТОВ «Юридичний центр «Еквітас», бенефіціари – В’ячеслав Супруненко і Олександр Супруненко. В’ячеслав – екс-зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького, Олександр – нардеп з групи «Воля народу».

Засновниками ТОВ «Прометей-сяйво» є Тетяна Балясна і Олександр Коваль, керівник Денис Кукайло.

Від «Наших грошей»:

У 2014 р. суд першої інстанції вже задовольняв позов «Пропріо-рітейл» та «Палладіс» до ДАБІ. Це рішення підтримала апеляція. Втім у 2017 р. Вищий адмінсуд направив справу на новий розгляд.