Їдальня Верховної Ради розпиляла 720 тисяч і купила муку вдвічі дорожче цін по всій Україні
06.08.2018   //  

ДП «Їдальня управління справами апарату Верховної Ради України» 9 липня за результатами тендеру замовило ТОВ «Фудсі Компані Лтд» продуктів на 720 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2019 року поставлять борошно, крохмаль, крупи, макарони і готове тісто.

Найбільша сума у 300 тис грн. піде на 20 т пшеничного борошна вищого ґатунку в тарі по 50 кг за ціною 15 грн./кг із ПДВ. Товар оплачуватимуть двох тижнів після поставки. Переможець подав сертифікат якості на пшеничне борошно вищого ґатунку виробництва філії «Кролевецький комбінат хлібопродуктів» ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» («ДПЗКУ», Кролевець Сумської області).

На сайті самої «Фудсі Компані Лтд» кролевецьке пшеничне борошно вищого ґатунку продається вдвічі дешевше – по 385 грн. за 50-кілограмовий мішок, або 7,70 грн./кг.

Крім того, білоцерківське борошно вищого ґатунку в кілограмових пачках там коштує в півтора рази дешевше – по 10,00 грн./кг.

У відкритих джерелах ціни борошна вищого ґатунку не перевищують 8 грн./кг.

На інших тендерах теж можна знайти до двох разів нижчі ціни. Наприклад, у липні КП «Київський метрополітен» замовило борошно вищого ґатунку по 8,28 грн./кг із ПДВ.

Ціна угоди на 0,008%, або 58,50 грн. нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Київською «Фудсі Компані Лтд» володіють кияни Леонід Моруженко і Наталія Вівденко.

Цьогоріч фірма отримала два підряди парламентської їдальні на 321 тис грн., а в 2016 році – один підряд Терцентру соцобслуговування Святошинського району Києва на 2 тис грн.

Єдиний конкурент ТОВ «Люксспецметалопоставка» не завантажив жодного документа, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Суперник із села Петропавлівська Борщагівка під Києвом належить луганчанам Михайлу Гуфрію та Наталії Вівденко – вищезгаданій власниці фірми-переможця.

Гуфрій також володіє луганськими ТОВ «Лугспецметалопоставка» і ТОВ «Торгово-комерційна фірма «Балка Плюс» з Юрієм Вівденком.

Директором ДП «Їдальня» є Микола Бобренко. Його дружина Алла Долгопят працювала і значилася співзасновницею в ТОВ «Беніш Джі Пі Ес Україна», яке за Януковича було найбільшим постачальником систем GPS-навігації для держсектору. Раніше засновником «Беніш Джі Пі Ес Україна» був також Євген Фельдшеров, позаштатний радник екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького у 2013 році.