В Полтаві комунальники закуповують через посередника засіб проти амброзії з подвійною переплатою
02.08.2018   //   742 Переглядів

КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради планує укласти угоду з ТОВ «Компанія «Агро-Статус» про закупівлю засобу для боротьби з амброзією на суму 2,75 млн грн.

Про це пише Микола Лисогор в виданні «Полтавщина».

У червні цього року КП «Декоративні культури» оголосило тендер на закупівлю 100 тисяч літрів агрохімічної продукції. Очікувана вартість закупівлі становила 3,5 млн грн.

На участь в тендері заявки подали п’ять компаній, але одну відразу відхилили.

На аукціон фірми подали такі  цінові пропозиції:

ТОВ «Грінтехнолоджи» — 1,495 млн грн;

ТОВ «Магнезіум» — 1,5 млн грн;

ТОВ «Агро-органік» — 2,7 млн грн;

ТОВ «Агро-Статус» — 2,75 млн грн.

19 липня тендерний комітет обрав переможцем фірму з найдорожчою заявкою – «Агро-Статус». При цьому були відхилені пропозиції всіх його конкурентів. Наприклад, фірма з найнижчою ціною – «Грінтехнолоджи», була відсторонена через відсутність довідок про транспортування товару, про досвід роботи працівників та фірми, та заявки про погодження на оброблення персональних даних.

«Грінтехнолоджи» — компанія із Запоріжжя, яка є виробником засобу проти амброзії. Рік тому Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області тестило препарат «Агростоп» Алергостопамброзія» виробництва цієї фірми і потім рекомендувало цей препарат у боротьбі проти амброзії.

За словами керівника «Декоративні культури» Олексія Марченка, тендерний комітет зробив висновок, що препарат «Грінтехнолоджи» не спрацює. При цьому, Держпродспоживслужба, яка рекомендувала його, не несе ніякої відповідальності за результат.

Полтавське підприємство «Агро-Статус» само засіб не виробляє, а купляє його у ТОВ «Бішофіт МД», співвласниками якого є депутат Полтавської обласної ради Валерій Прядко та Віктор Даниленко. Останній також є співвласником «Агро-Статус».

«Бішофіт МД» — молода компанія, створена в березні 2018 року. Вона виробляє засіб проти амброзії «Стоп-Амброзія» під торговою маркою «ЕкоТочка». В оголошенні «Бішофіт МД» вказано, що купити 1000 літрів «Стоп-Амброзія»  можна за ціною 10 тис. грн без тари (10 грн/л) та 13 тис. грн з тарою (13 грн./л).

«Декоративні культури» планують взяти його у «Агро-Статус» за 27,5 грн за літр — тобто удвічі (з тарою) та майже утричі дорожче (без тари) за ринкову ціну.

На результати конкурсу ТОВ «Грінтехнолоджи» подало скаргу в Антимонопольний комітет і її прийняли. Тому підписання угоди з «Агро-Статус» призупинено.

Від «Наших грошей»

Співвласник «Бішофіт МД», розчин якого заплановано поставити комунальникам, Валерій Прядко очолює Полтавську обласну організацію Соціал-демократичної партії (раніше «Партія простих людей Сергія Капліна»). Цю ж партію він представляє в Полтавській обласній раді. В 2016 році був призначений керівником КП «Полтавафарм», на цій посаді разом зі своїм заступником став фігурантом кримінальної справи, де їх підозрюють в передачі хабара поліцейському. В січні 2018 року Прядко звілився з «Полтавафарм».

Іншим співзасновником «Бішофіт МД» є Віктор Даниленко, який є власником та співвласником низки фірм: ТОВ «Центр Буд» ТОВ «Юридична компанія «Статус-д», ТОВ «С-Груп», ТОВ «Лайт Сервіс».

Ще одним співзасновником «Бішофт МД» є ПП «Магнетто», власниками якого вказані Михайло Немировський та Костянтин Стотика. Немировський – радник заступника директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».