Турки на заточених тендерах виграли чверть мільярда на дороги Львівщини
27.07.2018   //  

Служба автомобільних доріг у Львівській області 24 липня за результатами тендерів замовила ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» капітальний ремонт автодоріг на загальну суму 286,74 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року відремонтують:

  • за 225,10 млн грн. – державну трасу Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі на ділянці км 17+050 – км 28+200 довжиною 11,2 км;
  • за 61,64 млн грн. – місцеву трасу С141244 Гаї – Підсоснів на ділянці км 0+000 – км 6+500 Пустомитівського району довжиною 6,5 км.

За відомостями ресурсів більшого тендеру, суміш ЩМА-15 коштує 2 892 грн./т (тут і далі тендерні ціни вказано без ПДВ і доставки).

Асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу А марки 1 замовлено по 1 861 грн./т, крупнозернистий типу А марки 1 – по 1 822 грн./т, піщаний типу Г марки 1 – по 1 777 грн./т. Названі ціни загалом відповідають ринку та іншим тендерам.

Ремонтну полімерцементну суміш Nafufill KM 150 замовили по 18 грн./кг. В інтернет-магазинах її продають у роздріб на 17% дорожче – по 21 грн./кг.

Ціни асфальтобетону на меншому тендері теж дорівнюють ринку.

Гарантійний строк на земляне полотно та основу дорожнього одягу становить десять років, на водопропускні труби – шість років, на асфальтобетонне покриття та огородження – п’ять років, на знаки – два роки.

Передбачено забезпечення виконання договорів у розмірі 2% від їхньої ціни.

Сума угод на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 290,45 млн грн.

Власниками «Онур Конструкціон Інтернешнл» є Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини та львів’янин Олег Фаріон. Останній з 2011 року керує ПП «Глоріо» Олени Караахметоглу, яке управляє рестораном у Брюховичах.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Автомагістраль-Південь» одеситів Валерія Короткова та Олега Наливанного, причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

ПП «Полтавабудцентр» не допустили до тендеру по державній трасі за нестачу досвіду.

Тендерна документація цих торгів вимагала підтвердити такий обсяг виконаних у 2014-2017 роках робіт за договорами виключно з державними замовниками про будівництво, реконструкцію чи капремонт державних автодоріг:

  • основа дорожнього одягу зі ЩПС товщиною не менше 0,15-0,18 м – 70 тис кв. м,
  • нижній шар покриття дорожнього одягу з асфальтобетону – 70 тис кв. м,
  • верхній шар покриття дорожнього одягу з асфальтобетону – 70 тис кв. м.

Ця норма фактично не дозволяла брати участь у тендерах фірмам, які раніше ремонтували дороги лише у якості субпідрядника інших фірм, що вигравали тендери «Укравтодора» як генпідрядники.

Відхилена фірма змогла підтвердити свій досвід відповідно 8 тис кв. м, 37 тис кв. м і 37 тис кв. м.

На меншому тендері вимагалися такі ж аналогічні договори, але вони могли стосуватися й місцевих автодоріг теж, необхідний обсяг робіт був меншим – по 6 тис кв. м на кожен вид робіт. Крім того, не обмежувався матеріал і товщина основи дорожнього одягу.

Ще до аукціонів «Полтавабудцентр» скаржився в АМКУ на дискримінаційну вимогу надання аналогічних договорів виключно з державними замовниками, яка не давала йому принести договори субпідряду із ТОВ «Ростдорстрой» із групи авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова, але потім з невідомих причин відкликав скарги.