КМДА викинула з 4-мільйонного тендера дилера «Юрія-фарм», який подав довідку «багріївців»
20.07.2018   //   1031 Переглядів

Департамент охорони здоров’я КМДА відхилив пропозицію ТОВ «Медичний центр “М.Т.К.”» на закупівлі ліофілізату Епоетин Альфа очікуваною вартістю 4 млн грн через довідку, видану на ім’я конкурента – ТОВ «Фармадіс». Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У складі документів власної тендерної пропозиції Медичний центр «М.Т.К.» завантажив гарантійний лист від ТОВ «Юрія-фарм» щодо поставки розчину для ін’єкцій Емавейл саме по цьому тендеру.

У листі «Юрія-фарм», як представник «Шеньян Саншайн Фармасьютікал Ко.» (Китай), повідомляє, що ТОВ «Фармадіс» є його офіційним представником на ринку України і уповноважений брати участь у торгах Департаменту охорони здоров’я КМДА. Аналогічну довідко надало і ТОВ «Фармадіс».

ТОВ «Фармадіс» зареєстроване на Сергія Сіору (90%) та ТОВ «КУА “Овамо Кепітал”». Раніше Сіора був одним з учасників нині припиненого ТОВ «Сумська аптечна компанія», засновником якої до 2006 року було ПрАТ «Ганза», створене Президентом асоціації «Виробники ліків України» Петром Багрієм (детальніше про «групу Багрія» тут). У згадану асоціацію входить також ТОВ «Юрія-фарм».

До складу засновників ТОВ «Медичний центр “М.Т.К.”» входять Анна Гуменюк (15%), Володимир Мирончук (15%), Наталія Марченко (15%) та лікар-пульмонолог Микола Гуменюк (55%). Останній відомий як співробітник за сумісництвом Національного інституту фтизіатрії та пульмонології.

Він же є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Юрія-фарм», яке зареєстроване на три підприємства – згадане ТОВ «Медичний центр “М.Т.К.”», ТОВ «Компанія Теско», ТОВ «Діпал».

У «Компанії Теско» Гуменюк володіє часткою 51%, решта розподілена між Сергієм Ляшко, Ольгою Мойсеєнко та Миколою Чайченком.

У «Діпалі» частка Гуменюка становить 40%. У складі засновників цього підприємства числяться також Сергій Ляшко, Ольга Мойсеєнко, Наталія Марченко та Борис Яковлев.

Нагадаємо, замовники цього року почали масово вимагати від учасників торгів гарантійні листи від виробників або їх українських представників, які мають гарантувати поставку медикаментів по конкретному тендері. Антимонопольний комітет вважає таку вимогу дискримінаційною, оскільки вона дозволяє вказаним виробникам чи представникам виступати регулятором ринку – від приватних фірм залежить чи видадуть вони комусь вказані листи, а відтак саме ці виробники/представники і будуть визначати, хто зможе брати участь у державних тендерах.