Оточення Близнюка без відкритих цін розіграло 70 мільйонів на Сад Бернацького у Краматорську
15.07.2018   //  

Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА 4 липня за результатами тендеру замовив ТОВ «Стройуком» озеленення Краматорська на 70,48 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2019 року виконають другу чергу першого пускового комплексу реконструкції парку культури та відпочинку «Сад Бернацького», зокрема влаштують фонтан, мережі, доріжки та освітлення. Замовник завантажив договір у форматі, який не відкривається. Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Субпідрядниками кожен з обсягом робіт більше 20% ціни підряду будуть ПП «Алатир», ПП «Крамремстрой», ТОВ «Імперія води Україна» і ТОВ «Облдоррембуд».

Ціна угоди на 16% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 83,89 млн грн.

Єдиний конкурент ТОВ «Авескрамстрой» з нижчою на 8% ціною вчасно не підтвердив відсутність підстав для відхилення за ст. 17 закону «Про публічні закупівлі», тож його відхилили. Фірма-суперник належить Євгену Жемчугову і ТОВ «Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів Укрмашінвест» Людмили Ульященко та Олени Близнюк – невістки екс-голови Донецької ОДА Анатолія Близнюка.

Засновником і директором фірми «Стройуком» є Максим Терещенко. Раніше він керував ТОВ «Будівельна компанія Крамміськбуд», яким володіють Олександр Морозов, Станіслав Русаненко і вищезгадана «КУА АПФ Укрмашінвест» з орбіти Близнюка.

Саме «Крамміськбуд» було замовником в обох наданих переможцем договорах субпідряду від 2016 року щодо реконструкції парку Пушкіна для КП «Об’єднання парків культури та відпочинку» Краматорської міськради та фізкультурно-оздоровчого комплексу для Департаменту капітального будівництва Донецької ОДА.

Довідково:

Нагадаємо, в листопаді 2015 року Управління капітального будівництва Краматорського міськвиконкому замовило ПрАТ «Промстроймонтаж» з орбіти Пшонки реконструкцію цього парку за 21,92 млн грн. Єдиним конкурентом тоді був згаданий «Крамміськбуд». Ще до підписання договору прокуратура в жовтні 2015 року відкрила кримінальне провадження щодо розтрати бюджетних коштів, вважаючи, що «Промстроймонтаж» подав на тендер неправдиві відомості про кількості працівників. У грудні 2016 року Управління дало фірмі на додаткові роботи 7,91 млн грн. А цьогоріч навесні прокуратура передала в суд обвинувальний акт стосовно в. о. гендиректора «Промстроймонтажа».