Справу щодо Авакова і Чеботаря прокурор САП закрив через появу нової «правдивої» версії від підозрюваних (документ)
12.07.2018   //  

Розшифровка розмови Чеботаря і Авакова-молодшого тут

Кримінальне провадження стосовно сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря було закрито після того, як на стадії ознайомлення з матеріалами справи підозрювані висунули нову версію подій, яку начальник відділу САП Василь Кричун розцінив як таку, що «може бути правдивою».

Про це свідчить постанова закриття провадження, яка є у розпорядженні «Наших грошей».

У даній постанові прокурор вказує, що «факт змови Чеботаря, Авакова і Литвина щодо визначення наперед переможця тендеру сторона обвинувачення вважає доведеним поза розумним сумнівом». Разом з тим підлягало доказуванню також спільність умислу підозрюваних на поставку рюкзаків саме неналежної якості.

Досудове розслідування у даній справі було звершене. Однак, після ознайомлення з матеріалами досудового розслідування підозрювані дали нові покази.

Аваков і Чеботар визнали факт розмов щодо речового забезпечення підрозділів МВС України, тоді як раніше вони заперечували факт змови і взагалі факт переговорів щодо закупівлі рюкзаків. Їхня розмова була зафіксована на відео, яке СБУ зробило у кабінеті замміністра МВС.

Крім того, Чеботар, який здійснював оплату рюкзаків, пояснив, що контроль за якістю поставленої продукції не входить до його обв’язків, а платіжні доручення він відписує лише після візування керівниками департаментів МВС документів, на підставі яких здійснюється платіж.

Аваков пояснив, що він у якості рюкзаків розуміється на рівні інших громадян, що не є спеціалістом у цій сфері, тому його умислу взагалі не могло охоплюватись постачання неякісних рюкзаків.

Натомість Литвин перестав заперечувати свою причетність до вчинення кримінально-караних дій і пояснив, що він, вигравши тендер в МВС з використанням підроблених документів, організував пошиття рюкзаків, які не відповідали умовам тендерної документації. Після цього він також з використанням підроблених документів організував поставку рюкзаків в МВС.

«Версія, висунута Литвином, може бути правдивою і виключає обізнаність Чеботаря і Авакова з його наміром поставити неякісні рюкзаки», – зазначив прокурор.

За таких обставин прямих достатніх доказів того, що Чеботар та Аваков були обізнані з планом та фактом поставки саме неякісних рюкзаків слідством не здобуто та можливості їх здобуття вичерпані, підсумував прокурор Кричун.

У постанові також вказується, що свідок – заступник керівника Департаменту МВС О. Шевчук – підтвердив, що Чеботар йому дзвонив, підтвердив зміст розмови, який є на відеозаписі, а потім до нього заходив сам Аваков-молодший, який підтвердив досягнуті ним з Чеборатем домовленості.

Проте, вказує прокурор, під час допиту у суді (у порядку ст.225 КК) Шевчук свої покази не підтвердив на 100%.

«Від відповіді на питання, чи відвідував його Аваков О.А. саме з приводу закупівлі рюкзаків, Шевчук О.М. ухилився», – зазначається у постанові.

Як відомо, розмову між Чеботарем та Аваковим від 03.12.2014, під час якої між ними досягнуто домовленості про закупівлю міністерством в Олександра Авакова рюкзаків зафіксовано за допомогою аудіо та відеозапису у ході документування за контр розвідувальною справою. Прокурор зазначає, що була проведена експертиза, відповідно до якої встановити, чи присутні ознаки монтажу чи інші зміни, привнесені у процесі запису або після його закінчення, неможливо. При цьому вказано, що відсутній апарат, на який здійснювався запис, а це не дозволяє провести необхідні дослідження. Також вказано, що файли аудіо запису отримані шляхом переконвертації файлів відеозапису в інший формат.