Сумські шляховики вслід за вінничанам викинули «Полтавубудцентр» з 214 мільйонів, бо не знайшли завод
06.07.2018   //  

Служба автомобільних доріг у Сумській області 27 червня за результатами прекваліфікації на чотирьох дорожніх тендерах загальною очікуваною вартістю 213,71 млн грн відхилила пропозиція ПП «Полтавабудцентр» через відсутність дозволів на місце розташування АБЗ. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

САД відхилила конкурсну пропозицію «Полтавабудцентр» через непідтверджений документально досвід виконання аналогічного договору, а також у зв’язку з відсутністю підтвердження інформації про наявність виробничих потужностей у його контрагента.

У першому випадку йшлося про надання відгуку від САД Одеської області з підписом, який на переконання замовника належав третій особі, а не начальнику служби Олегу Вариводі, який у папірці зазначений як особа-підписант.

Щодо виробничих потужностей, то дорожники вирішили перевірити інформацію про наявність асфальтобетонного заводу у ТОВ «СПМК-17», у якого «Полтавабудцентр» в разі отримання підряду мав закуповувати асфальтобетонні суміші.

Замовник з’ясував, що за вказаною адресою АБЗ (пров. Кириківський, 27 в Охтирці Сумської області) розташована філія Климентівської ДЕД  ДП «Сумський облавтодор», а саму землю утримує на балансі «Сумський облавтодор».

На запит Сумської САД місцевий облавтодор повідомив, що не існує дозволів та погоджень щодо розташування АБЗ «СПМК-17» на території Климентівської філії.

«ТОВ «СПМК-17» на законних підставах не має асфальтобетонного заводу за вказаною адресою», – резюмували у «Сумському облавтодорі».

Крім того, Сумська САД надіслала лист до «СПМК-17», у якому попросила надати копії документів, підтверджуючих право власності АБЗ та правові підстави його розташування. Та ще один лист ДП «Дорожній контроль якості» – щодо виданого компанії атестату на виробництво асфальтобетонних сумішей. Жоден адресат не відповів. А замовник підсумував, що інформація про наявність у «СПМК-17» АБЗ не підтверджена, і відхилив заявку «Полтавабудцентр».

Викинута компанія уже подала скаргу в АМКУ на рішення Сумської САД.

У скарзі фірма зазначає, що відгук надала САД в Одеській області, мовляв, «у нас сумнівів щодо підпису немає, а деталі встановлюйте саме там».

З приводу того, що замовник не зміг підтвердити наявність у контрагента «Полтавабудцентр» заводу, то скаржник зауважив, що тендерна документація не містить вимог щодо підтвердження підстав розташування АБЗ, надання доказів законності такого розташування чи наявності відповідної згоди балансоутримувача.

«У листі «Сумського облавтодору» мова йде про те, що на його думку немає законних підстав для розташування заводу СПМК-17 за вказаною адресою, а не про те, що його фізично там немає, чи що він не функціонує за цією адресою», – пояснив скаржник.

Рішення органу оскарження щодо прийняття скарги до розгляду очікується.

Додамо, у квітні-травні САД у Сумській області оголосила про закупівлю робіт із капітального ремонту автодороги Н-07 Київ-Суми-Юнаківка на ділянці км 208+341 – км 213+260 очікуваною вартістю 148,33 млн грн, а також із поточного середнього ремонту доріг О 191511 /Т-19-09/ – Низи-Верхня Сироватка , О 190201 Буринь-Михайлівка-Миколаївка, Т-19-01 Суми-Миропілля-Осоївка-/Р-45/ (усі – окремими ділянками) за 65,38 млн грн.

Нагадаємо, це вже другий випадок, коли САД підозрює «Полтавабудцентр» у наданні недостовірної інформації щодо місцерозташування АБЗ «СПМК-17». У квітні цього року САД у Вінницькій області провела своє «міні-розслідування», з’ясувавши, що у фірми немає права власності на спірну АБЗ, після чого викинула «Полтавабудцентр» із тендерів очікуваною вартістю 652,70 млн грн.

Тоді «Полтавабудцентр» теж намагався оскаржити через АМКУ рішення замовника щодо відхилення власної конкурсної пропозиції, але з невідомих причин відкликав скарги.